בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
"לא בגדתי. לא ספרו אותי. אשחק בארה"ב" 
 
ספורט 5 |
 
מוטי פשכצקי

צפו: מהאכזבה מאלישע ועד ההחלטה. סייף יורה בראיון בלעדי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קני סייף הוא אולי השחקן הצעיר ביותר שגרם להכי הרבה כותרות השנה שלא קשורות למגרש. הוא מככב בגנט, הפך לסחורה חמה בבלגיה ואפילו זומן לנבחרת ארה"ב, אבל בארץ הקשר זוכה לטונות של ביקורות. אומרים שהוא בורח מהנבחרת, שהוא מזייף פציעות ושלא אכפת לו לייצג את מדינה אחרת. עד עכשיו סייף שתק. הוא קרא, הוא הקשיב, ועכשיו הגיע תורו לתת את גרסתו למחול השדים סביבו.

בראיון בלעדי מביתו שבעוספייה יממה לפני שהוא מחזיר את הציוד הצבאי ומשתחרר מצה"ל לסייף יש בטן מלאה. הוא מרגיש שמזלזלים בו. הוא לא מצליח להבין איך במקום לחבק אותו אלינו, ישנם כאלה שתוקפים אותו.

"פספסו אותי בארץ. כנראה שבבלגיה מסתכלים על הכל בצורה יותר מקצועית", סיפר מי שיצא לאירופה בגיל 20 אחרי עונה ברמה"ש בדרך אל הלא נודע. כבר בעונה הראשונה סייף הרשים, הוא אמנם כבש רק שני שערים אבל שיחק ב-19 משחקים. מכאן היה ברור לכולם שזו רק שאלה של זמן עד שיככב בבלגיה ויגשים את חלומו של אביו ז"ל, שנפטר אחרי מחלה קשה. סייף הגיע לשמינית גמר ליגת האלופות, זכה בגביע הבלגי והפך לשם דבר במדינה שמוציאה מדי שנה שחקנים לקבוצות הבכירות באירופה.

הקשר, שיחגוג בדצמבר 24, הוא בן לעדה הדרוזית בישראל. הוא נולד בפנמה סיטי, בפלורידה ארצות הברית, וחזר לארץ לעוספיה עם משפחתו כשהיה בן שנתיים. הוא גדל במועדוני הנוער של מכבי והפועל חיפה ומשם עבר למכבי נתניה ולבית"ר טוברוק. בשנת 2010 נסע לעונה אחת לגרמניה, שם שיחק בקבוצת הנוער של מינכן 1860.

את תחילת דרכו בקבוצות הבוגרים סייף עשה בבני סכנין, הפועל חיפה וקריית שמונה, שם מיעט לשחק ולא הרשים במיוחד. בסיום העונה המוצלחת ברמת השרון, הגיעה באמצעות סוכנו דודו דהאן, ההצעה מבלגיה. התקשורת הישראלית כמעט ולא מתייחסת, אבל זה משהו שהוא כבר רגיל אליו. מצד שני כשנחת אחרי העונה האדירה באירופה בנתב"ג והגיע לעוספיה עשו עבורו תהלוכה שלא ישכח לעולם.

"אם להיות כן איתך, זה לא כזה מעניין אותי אם יכתבו עליי או לא יכתבו עליי. אני עושה את שלי. שמח שאני עובד קשה וזה מה שחשוב".
אין פה משהו שאולי טיפה מציק?
"לפעמים זה קצת מציק, אבל זה לא משהו שיגרום לי לשבת בבית ולהגיד 'למה עושים לי ככה, למה לא כותבים עליי?'. אין מה לעשות. אלה החיים".
מצליח להבין למה?
"לא, באמת שלא. בבלגיה כותבים עלי יותר מאשר כותבים עלי בארץ. יותר כתבות ומבקשים יותר ראיונות איתי".
 יש לך עוד 3 שנים בחוזה בגנט. יש מחשבות הלאה?
"אני חולם להגיע לליגה יותר גדולה, אבל אני מאוד שמח בגנט. זו קבוצה מאוד גדולה שכל שנה משחקת באירופה. אני לא מת לעבור, אלא אעשה את זה רק אם יבוא משהו שיעניין אותי בליגה יותר טובה. לא אעבור לכל מקום".
 לכל ספורטאי יש חלומות. מה החלום של קני סייף?
"החלום שלי זה להגיע לליגה טובה".
כלומר?
"אנגליה, נגיד לווסטהאם. קבוצות אמצע טבלה".
חשבתי שתגיד צ'לסי או ארסנל
"לא יכול להגיד לך ארסנל וצ'לסי כי זה קצת מוגזם, אבל אשמח להגיע לקבוצת אמצע טבלה ומשם אלוהים גדול. אני לא יכול לקפוץ כל פעם 10 מדרגות ישר לקבוצת צמרת. אני לא רוצה ללכת סתם לקבוצה גדולה ולהגיד לך 'וואי אני נמצא עכשיו בארסנל או צ'לסי' ולשבת כל השנה על הספסל. אני רוצה גם לשחק, זה מה שאני אוהב. אני אוהב לשחק כדורגל ואני אעשה את הדברים לאט לאט".
 היום אתה מצליח להבין את מה שקורה סביבך בבלגיה?
"זו הייתה קפיצת מדרגה ממש מפתיעה. לא תיארתי לעצמי שזה יקרה במהירות כזו. לרדת ליגה עם קבוצה בארץ ולשחק אחרי שנה נגד ולנסיה במסטאייה זה היה קצת מהר, אבל תמיד האמנתי שיום אחד זה יגיע. לא ידעתי מתי, אבל תמיד האמנתי בתוך תוכי שזה יגיע. אני כל הזמן אומר לעצמי שכדאי להשקיע כל הזמן. לא להגיד שקשה או שאין סיכוי. תמיד אמרתי שיש סיכוי והכל יכול לקרות".
 עד כמה אבא שלך שבשמיים גאה בך היום?
"אני חושב שמאוד".
כמה הוא חסר לך?
"מאוד חסר לי, אבל ברוך השם יש לי את אמא שיש לה תפקיד מאוד חשוב בהצלחה שלי. גם כשאבא שלי היה בחיים והיה על כסא גלגלים ולא יכול היה לעשות המון דברים, אמא עזרה לי , לו ולכל המשפחה".

אתה נמצא במצב בו חלמת להיות בתור ילד קטן, או עוד לא הגעת לשם?
"עוד לא שם. יש לי עוד מטרה להגיע אליה ואני מקווה שאהיה בקבוצה גדולה בליגה טובה. שיחקתי עד עכשיו בליגת האלופות, ליגה אירופית, אני מקווה שאשחק במונדיאל".
מונדיאל עם איזו נבחרת?
"ארה"ב".
זהו?
"כן".
למה?
"חבל שזה נגמר בצורה הזו. אני יכול להגיד לך שאני אלך לשם עדיין כליגיונר שייצג את נבחרת ישראל, אבל עם נבחרת ארה"ב"
אתה כועס על אלישע לוי?
 כל מאמן יש לו את התוכניות שלו ואת השחקנים שלו שהוא מעדיף על שחקנים אחרים. כנראה שאלישע לא ממש החזיק ממני".
 אמר שהזמין אותך. שטענת שאתה פצוע
"אני כן פצוע, זה לא שקר. אתה יכול לדבר עם הדוקטור בגנט. דיברתי עם אלישע ואמרתי לו שאני פצוע. גם אם ארה"ב היו מתקשרים אליי להגיע למשחק לא הייתי הולך, כי הייתי פצוע ועכשיו ברוך השם אני מרגיש יותר טוב".
אלישע גם אמר שאתה מתאים רק למערך מסוים. אז אולי טקטית לא נכון לא לזמן אותך?
"בהתחלה חשבתי אולי באמת שהסגנון שאנחנו משחקים בגנט לא טוב לו, אבל בהרבה משחקים שיחקתי מקדימה, ואז שיחקנו בליגה האירופית ובמשחקים חשובים הייתי טוב והבקעתי ובישלתי. לפני שיצאתי לגנט, הייתי שחקן שמשחק בכל המערכים, אז זה ממש לא נכון".
יש עליהום על קני סייף. למה הוא לא רוצה לשחק בנבחרת ישראל?
"כן רציתי לשחק בנבחרת. מאוד רציתי לשחק בנבחרת. אתה יכול לשאול את כל מי שקרוב אליי. בזימון הראשון שקיבלתי מאלון חזן מאוד התרגשתי. פעם ראשונה שהלכתי לשם אמרתי לעצמי 'איזה כיף, איזו התרגשות'. לייצג את המדינה שגדלת בה, זה כבוד. מאוד התרגשתי ללבוש את החולצה. מצד שני, אחרי תקופה לא הרגשתי שנותנים לי משהו בחזרה מהצד השני".
מה הכוונה?
"הייתי הולך לאימונים בנבחרת ולא קיבלתי יחס".
אלישע לא דיבר איתך?
"הוא לא התייחס אליי כשחקן שהוא רוצה לתת לו לשחק או בונה עליו. לא הרגשתי שבונים עליי".
תן לי דוגמא?
"מאז שאלישע מונה, קיבלתי טלפון רק אחרי המשחק מול ברוז' לעומת הצוות בנבחרת של ארה"ב כשהצוות שם התקשר אליי שש או שבע פעמים. אתה מרגיש שיש פה מישהו שרוצה אותך יותר מהשני".
הרגשת שאלישע לוי לא סופר אותך?
"מה זה הרגשתי? אפשר לראות. אם הוא היה סופר אותי הייתי משחק. בזמן שהייתי בכושר טוב, שכן הייתי משחק וכבשתי בליגה האירופית, לא הייתי בסגל".

למה?
"תשאל אותו".
נגד איטליה זומנת
"נכון, אבל לא שיחקתי והייתי בתקופה מצוינת".
אתה יכול להבין את האנשים ברחוב הספורטיבי שאומרים 'קני בגד בנבחרת'?
"לא אני לא בוגד. ממש לא. אני לא חושב שאני בגדתי בנבחרת. אמרתי שבזימון הראשון שהגעתי לנבחרת מאוד התרגשתי להיות ורציתי, מצד שני לא קיבלתי הערכה מצד הנבחרת. קח לדוגמא: עכשיו אני מטפל בכל מיני דברים מול ארה"ב והשעות בבלגיה שונות מבאמריקה. אם אני מתקשר לאנשים ב-3 בלילה, הם עונים לטלפון גם אם זה מאמן, עוזר מאמן או מנהל. אין סיכוי שאני מתקשר ולא עונים".

"נתתי את כל כולי למדינה. לצבא לא אמרתי שאני לא רוצה ללכת, חזרתי לפה ושירתתי את מה שאני צריך לשרת. בחיים לא רציתי לעשות בעיות. כל המפקדים שלי אוהבים אותי. גם אנשים שלא קשורים למשפחה שלי או לסביבה הקרובה שלי ופוגשים אותי ממליצים לי ללכת לארה"ב".
 
מדוע בנבחרת ישראל לא רוצים אותך?
"הרבה אנשים יגידו שאתה שחקן טוב והרבה מאמנים יגידו שאתה לא שחקן טוב. כנראה במצב הנוכחי נפלתי על מאמן שלא מחזיק ממני. מקצועית אני מעדיף להיות בארה"ב. מבחינה אישית זה יקדם אותי המון. אני יודע שהתחרות שם הרבה יותר קשה. אני לא אומר שאני בוודאות הולך לשחק שם, אבל שמתי לעצמי אתגר חדש. אני יודע שרוצים אותי ועכשיו ההוכחה היא עליי".
מה מאמן נבחרת ארה"ב אמר לך?
"שהם מאוד רוצים אותך, עקבו אחרי ורוצים שאשחק שם".
נבחרת ישראל פיספסה את קני סייף?
"אני חושב שכן".
ואתה עצוב מזה?
"לא רציתי שזה ייגמר ככה".
ראית את המשחק של הנבחרת נגד אלבניה?
"כן. זה כאב לי. שחקנים שאני מכיר אותם ומכבד. כאב לראות את המצב הזה".
מה המטרה שלך עכשיו? להיות במונדיאל עם נבחרת ארה"ב?
"עכשיו כן".
זהו סופית, גמור, חתום?
"גמור וחתום".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by