בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
השופטים נגד יו"ר האיגוד: "אכזבה אדירה" 
 
ספורט 5 |
 
מוטי פשכצקי

ביקורת על יצחקי שהגיב: "לתת ציונים זה לא התפקיד שלהם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שופטי ליגת העל והקוונים כועסים על יו"ר איגוד השופטים, עוזי יצחקי. השופטים פתחו בינהם קבוצות וואטסאפ והעבירו גם בה ביקורת על התנהלות היו"ר, כשהרקע הוא הורדת שופט אחד בלבד מהסגל הבכיר, אורן סימיניאן והעלאת שני שופטים צעירים שלא סיימו במקומות הראשונים: דוד פוקסמן ואוהד אסולין.

"במקום לאמץ את ההחלטות שהתקבלו בשנה שעברה והוצגו לנו בכנס המקצועי לפיהם יופחתו מספר השופטים בליגה בהדרגה, הוא לא עמד על כך בפני ישיבת הנהלת האיגוד. יצחקי הוא אכזבה אדירה ולא ראוי לשמש יו"ר", אמרו מספר שופטים בכירים, "זו פעם ראשונה שהנהלת האיגוד בה יושבים אנשים שמעולם לא היו שופטים, מחליטים בניגוד להמלצות הוועדה. צביקה לוי כבר הורד ליגה וההנהלה השאירה אותו, זה משהו מוזר".

מספר השופטים שעלה בסגל הבכיר ל-18 יגרום לפגיעה בפרנסת השופטים ובנוסף לכך לפגיעה בכושר המשחק שלהם, נוכח העובדה כי יקבלו פחות משחקים. גורמים באיגוד אמרו כי השופטים הצעירים שעלו ישפטו גם משחקים בליגה הלאומית בשלב הראשון, מה שעוד יותר הביא לכעס אצל שופטי ליגת העל.

לדברי אחד מחברי הועדה המקצועית, עוזי יצחקי אימץ את המסקנות של הוועדה ולא השמיע אפילו פקפוק אחד בהחלטות, אבל ברגע שהתייצב מול ההנהלה אמר שלא יוכל להגן על ההורדה של צביקה לוי בבית המשפט והוא ממליץ לסיים את קריירת השיפוט של מנשה משיח באמצע העונה, דבר חסר תקדים. "ואם משיח יהיה מצוין בפתיחת עונה? איזה היגיון יהיה להוריד אותו", תהה אותו חבר וועדה.

גורמים בוועדה אמרו שציפו לקבל מהיושב ראש שהיה נוכח בישיבה ובקבלת ההחלטות גיבוי ולא שיתנער מההחלטות שלהם, על אחת כמה וכמה כשמדובר בוועדה שהוא עצמו מינה.

יצחקי עצמו מסר בתגובה: ״הנהלת איגוד השופטים והוועדה המקצועית מעניקות ציונים לשופטים ולעוזרי השופטים ולא ההיפך. תפקידם של השופטים לשפוט באופן מקצועי ואוביקטיבי את המשחקים, ולא לתת ציונים להנהלת האיגוד ולוועדה המקצועית, אשר משקיעים מאמץ, מחשבה ותקציבים רבים לקידום השיפוט בארץ".

"הנהלת איגוד השופטים לכדורגל בהרכבה הנוכחי (עוזי יצחקי, רונית תירוש, עו"ד הדס פורר, רו"ח אילן ברהום, ד"ר עידו נב , דני קורן וטלאל דרוושה) כוללת נציגים מקרב הציבור, בעלי ידע, ניסיון ומוניטין. שני חברים בהנהלה הינם שופטי עבר - דני קורן וטלאל דרוושה. ההנהלה בראשותי פעילה ומעורבת ומתכנסת פעם בחודש לפחות במטרה ללוות ולעקוב אחר הפעילות המקצועית באיגוד השופטים".

"הנהלת איגוד השופטים שמעה בישיבתה ביום שני את סקירת יו"ר הוועדה המקצועית ודנה בהמלצות הוועדה באשר למבנה הסגלים כפי שהובאו בפניה. לאחר דיון מעמיק ויסודי אימצו חברי ההנהלה את כל המלצות הוועדה המקצועית באשר למבנה הסגלים בעונה הבאה כפי שהוגשו ע"י הוועדה המקצועית, ובכלל זה שמות השופטים ועוזרי השופטים המומלצים להעפיל מהליגה הלאומית  לליגת העל, שמות המומלצים להגרע מהליגה הלאומית  ושמות המומלצים להעפיל מליגה א' לליגה הלאומית".

"במהלך הדיון בנושא גריעת שופטים מסגל ליגת העל, ומאחר שהנהלת האיגוד בהרכבה הנוכחי איננה מהווה חותמת גומי, לא השתכנעה הוועדה מהנימוקים להמלצה לגרוע את השופט צביקה לוי מסגל ליגת העל כפי שהובאו בפניה, בין השאר מפני שאשתקד סיים השופט במקום הרביעי בדרוג והיה במגמת עלייה מאז שעלה לפני כשלוש שנים ליגה מהמקום הראשון, עד שנה זו. לאור האמור החליטה הוועדה לאפשר לשופט הזדמנות נוספת בעונה הבאה".

"לאור האמור ולאחר דיון ארוך ובחינת מכלול השיקולים וההיבטים הנובעים מהחלטה זאת, הוחלט בכובד ראש, בשיקול דעת ופה אחד להגדיל באופן זמני את מספר שופטי סגל ליגת העל עד לפרישת שופטים ותיקים ושופטים נוספים שייגרעו בשל יכולת מקצועית. יש לציין כי שיקול נוסף בהחלטה נבע מהעובדה כי סגל שופטי הליגה הלאומית  (11 בעונה הנוכחית ו- 12 בעונת 2017/18 כפי שהוחלט בעבר)  צומצם מ-12 שופטים ל-10 בלבד בעונה הבאה".

"יש להדגיש כי ההחלטות בעניין קידום שופטים וכן גריעתם מסגלים קיימים מהוות מסר חשוב לכל השופטים ועוזרי השופטים באשר לתגמול בגין ביצועים מקצועיים באופן תקין וטהור ללא כל אינטרסים זרים".

"חברי הנהלת איגוד השופטים שלמים עם ההחלטות שהתקבלו ותמימי דעים כי יישום המדיניות וההחלטות בהתאם יובילו את איגוד השופטים לעוד עונה מוצלחת כפי שהסתיימו שתי העונות האחרונות בהובלת הרכב ההנהלה הנוכחי וחברי הוועדה המקצועית, יחד עם כל צוות בעלי התפקידים באיגוד״.

בתוך כך, חנן סונטג יישאר החל מינואר רק כמשקיף נוכח קידומו הצפוי בעבודה הראשית שלו. לא ברור איזה תפקיד יקבל המשבץ הארצי מאיר לוי, אם בכלל. שופט העבר לא יוכל להמשיך להיות משבץ נוכח העובדה כי בנו, שניר לוי הועלה יחד עם טל זטלמן ושגיא ברמן מליגה א' לליגה הלאומית.

הקוון ניסן דוידי היה נסער לאחר שקיבל הודעה כי הוחלט להוריד אותו מליגת העל, כמו גם אייל שרון שלשימוע שלו הגיע עם עו"ד. סהר ארבלי שבעברו היה שופט ונשלח כמו סימיניאן כעת למסלול קוונים, הרשים בליגה הלאומית והוקפץ לליגת העל כקוון יחד עם חן אורפז שהרשים אף הוא.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by