בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
עשו עלייה: הצמד שעשה את השינוי בחיפה 
 
ספורט 5 |
 
רועי גלדסטון

וורקמן ודיברתולמאו חולמים על אליפות. צפו בראיון הזוגי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אפשר לתאר את העונה של מכבי חיפה כרכבת הרים. מה שהתחיל בצורה מדשדשת והמשיך עם כניסה דחוקה לפלייאוף, המשיך עם סדרה יוצאת מן הכלל מול הפועל חולון, שהראתה שוב כמה פוטנציאל קיים בקבוצה הזאת. לצד הזרים הבולטים, נראה ששני מתאזרחים הם אלו שעושים את ההבדל מבחינת הירוקים השנה. ווילי וורקמן וג'ון דיברתולמאו לא הגיעו לישראל כסטארים, אבל הפכו לאקס פקטור. אלה שנלחמים על הפרקט עד טיפת הזיעה האחרונה, ועושים את ההבדל.

האחד פועל שחור, זה שהתרומה שלו לא באה לידי ביטוי במספרים, ואילו השני צלף שכבר מעורר עניין מכלה קבוצות הגדולות בישראל. רגע לפני המשחק הכי חשוב של העונה, צמד הירוקים שמגיעים בכושר נהדר, התפנו לראיון זוגי. רגע המפנה של העונה, היחסים עם רחימי והחלום להניף צלחת אליפות מתוקה. שיחה עם ירוקים אופטימיים.

מה הסוד של מכבי חיפה בפלייאוף?
וורקמן: "אני חושב שהתפתחנו והתקדמנו מהיסודות שעליהם אנחנו מבוססים לאורך כל השנה, היו לנו עליות וירידות בעונה הזו אבל תמיד אמרנו אחד לשני שאנחנו טובים ומוכשרים. היו לנו פציעות, החלפנו שחקנים, היו לנו הרבה מכשולים להתגבר עליהם, וכשיש לך מכשולים זה יכול לשבור אותך או לחזק אותך. עם העזרה האחד של השני שמרנו על המנטאליות שלנו וזה חיזק אותנו".

עשיתם היסטוריה, כשהגעתם מהמקום ה-8 בפלייאוף. מה המפתחות המקצועיים שהביאו אתכם לנקודה הזו בסדרה מול חולון?
דיברתולומאו: "אני חושב שזה הרבה ממה שוויל דיבר עליו. זה מסע של עליות וירידות, המשכנו לצמוח, היו לנו הרבה מעצורים אבל המשכנו קדימה. הפסדנו את המשחק הראשון בחולון אבל התרשמתי מאיך שהגבנו במשחק מס' 2".

מה קרה לקבוצה הזו אחרי הפציעה של וויל גרייבס? הרבה חשבו שתישברו
וורקמן: "במשחק מול מכבי הראנו איך השתמשנו בפציעה הזו כדחיפה. כולם אוהבים את וויל גרייבס. הוא האיש הכי פופולרי בחדר ההלבשה. כשהוא נפצע, אמרנו שנשחק בשבילו. זה נתן לנו דלק. לפני הפציעה אני וג'ון היינו עולים מהספסל ו-וויל גרייבס היה הגו טו גאי שלנו. היינו נותנים לו את הכדור והוא היה פשוט כ"כ טוב איתו. ג'ון נזרק לתפקיד הזה עכשיו והוא משגשג עכשיו. הוא לא הטיפוס שידרוש את הכדור, והוא נדחף לתפקיד הזה וכעת הוא הג'ון הכי טוב שראינו".
דיברתולומאו: "הפציעה שלי גרייבס הייתה פגיעה גדולה עבורנו על המגרש, בחדר ההלבשה, בכל מקום. וויל הוא בחור פופולרי והוא הבחור הראשון שמעלה אותנו למגרש, מלהיב אותנו ויש לו תפקיד גדול אצלנו ועדיין יש לו, והוא ממשיך לעשות זאת. אני נדהם מאיך שהוא עובר את הפציעה. הוא תמיד בא לאימון, עדיין מעורב ומדבר איתנו ולא רוצה שמישהו ירחם עליו. הרגע הזה שינה לנו את העונה".

איך תתארו את עופר רחימי?
דיברתולמאו:  "אני שמח בשבילו. הוא עבד קשה מכולם וכיף לראות מישהו שמגיע לו מצליח. יש לו גישה שונה".
וורקמן: "ללא קשר לכדורסל הוא קודם כל בן אדם, מסוג האנשים שאתה רוצה לתת בשבילו הכל, לתת את הלב שלך בשבילו. אין דבר יותר מאשר שאני רוצה שעופר יצליח. אני שמח שחידשו לו חוזה ושהוא יוכל להמשיך להתקדם. כשיש לך בסיס כזה והשחקנים אוהבים אותך אתה יכול להמריא".

ועכשיו פיינל פור, הכל יכול להיגמר במשחק אחד פתאום
דיברתולמאו: "זה יהיה אתגר לשחק מול מכבי ת"א. יש להם הכי הרבה כשרון אבל במשחק אחד הכל יכול לקרות".
וורקמן: "אין משהו יותר טוב מלהטביע בבית, אני לא עושה את זה הרבה, אבל עושה את זה כשאני יכול וזה בהחלט נחמד. אני חושב שאני שחקן ורסטילי. היכולת להשפיע על המשחק בדרכים רבות. כשיש לך כשרון בכמות כמו שיש לנו, יש שחקנים שלא יקבלו את הכדור כ"כ, כמוני, לא יהיו יותר מידי מהלכים בשבילי. בתפקיד כזה אתה צריך למצוא דרכים להשפיע באופן חיובי על הדברים".

"המאמן שלי בקולג' תמיד היה מספר לנו את הסיפור הזה על חוצב באבן. הוא פוגע באבן 999 פעם וכלום לא קורה, אבל בפגיעה ה-1,000, האבן נשברת לשניים. וזו לא הפגיעה ה-1,000 שעשתה את זה, אלא כל ה-1,000 ביחד. התהליך. לא שיחקתי הרבה בשנה שעברה ובשנה לפני כן, אבל אתה חייב להמשיך לעבוד, וההצלחה תגיע".

בוא נדבר על הסיטואציה שלך, ג'ון. הקבוצות הגדולות רוצות אותך
"זה לא משפיע עליי. זה מחמיא, אבל לא משהו שאני עובד עבורו. זה טוב שמכירים בי ושמים לב אליי. מה שחשוב זה מה שאני עושה עכשיו ולא מה שעשיתי בעבר. אני מנסה לשלוט במה שאני יכול לשלוט, ולא במה שאני לא יכול. אני בא כל פעם ומתכונן למשחק הבא. זה הכל".
היו פניות רשמיות?
"לא, אני מתרכז במה שאני עושה וזהו".
אני מניח שאתה יודע מה קורה, מדבר עם הסוכן שלך. זה משפיע עלייך במשחק שלך, נותן לך דרייב?
"לא, אני לא חושב על זה וזה לא מה שמניע אותי. נכנסתי לכדורסל מקצועני לא בשביל הכסף, אלא כדי לראות אם אני מסוגל, כדי לראות עולם, אלה הסיבות. אני מנסה עכשיו להתרכז בכדורסל, ועל זה אני שולט, יש לי סוכן שדואג לדברים שבחוץ. אני בחיפה שנתיים, אני אוהב את האנשים ההנהלה, זה היה מעבר מצוין כשהגעתי לראשונה לישראל. האנשים כאן מדהימים איתי".

מה לא יודעים עליכם?
וורקמן: "אנשים לא יודעים שג'ון הוא הבחור שאתה מתקשר אליו כשאתה צריך הסעה לאימון. הוא אף פעם לא יגיד לך לא, לא יכעס עלייך. יותר מידי נחמד. זה ישראל פה, אתה צריך להיות יותר חריף".
אתם תרצו להתיישב בישראל בשנים הבאות? גם אחרי הקריירה?
וורקמן: "החברה שלי גרה איתי כאן, היא אמריקאית ויש לנו תוכניות לחזור לארה"ב בסופו של דבר. אמא ואבא שלה יהרגו אם בסופו של דבר נישאר כאן".
דיברתולומאו: "החברה שלי היא ישראלית, היא קרובה מאוד למשפחה שלה. אני אוהב את ישראל, זה כמו בית, אבל אתה אף פעם לא יודע לאן הכדורסל המקצועני ייקח אותך. כשהייתי בקולג' לא חשבתי שאגיע לספרד, כשהייתי בספרד לא חשבתי שאני אגיע לישראל, אז קשה לי לחזות מה יהיה".
ב-2013 חיפה זכתה באליפות. שנה לאחר מכן הגיעה לגמר והפסידה. איך השנה הזו תיגמר?
דיברתולומאו: "כמובן שאנחנו רוצים להיות אלופים. נעשה את המיטב, נתאמן כל יום ואז נראה, מכבי ת"א תהיה מבחן מצוין עבורנו".
וורקמן: "מכבי ת"א הם מלכי ישראל. הם הכי טובים שיש וכמתחרה אתה תמיד רוצה להשיג יותר ויותר, וזה אף פעם לא מוגש לך בכדורסל. אתה צריך לקחת את זה. וכדי לקחת את זה, אתה צריך להגיע לבית שלהם ולתת את המיטב".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by