בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
תוקם יחידה מדעית לשיפור ספורטאים בישראל 
 
 ישראל בדרך למדליות נוספות? (אלן שיבר)   
ספורט 5 |
 
מערכת אתר ערוץ הספורט

הוועד האולימפי עם הפנים לטוקיו. היו"ר: "המציאות משתנה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בעקבות המשחקים האולימפיים בריו 2016, החליטה הנהלת הוועד האולימפי בישראל על שינוי במתכונת העבודה של היחידה לספורט הישגי, שתתמקד בעתיד בעיקר בתפקידי רוחב אסטרטגיים. בנוסף, יקים הוועד האולימפי בישראל יחידה מדעית שתתמקד בשיפור הביצועים של ספורטאי הצמרת של ישראל ובתכנון האסטרטגי של המערכת הרפואית.

יחידה זו תמליץ גם על יעדים קצרי וארוכי טווח הקשורים בתהליכי האימונים והעומסים השנתיים והרב שנתיים. בראש היחידה יעמוד הפיזיולוג מולי אפשטיין, שעבד שנים רבות במחלקת המחקר ובבית הספר למאמנים. המהלך נעשה בשיתוף פעולה מלא עם מנהל הספורט.

היחידה לספורט הישגי בראשותו של דני אורן, תעסוק בתפקידים רוחביים בהם: קביעת הקריטריונים למשחקים האולימפיים ואמות המידה לסגלי ההישג, סיוע וייעוץ מקצועי לאיגודי הספורט בתכנון, ביצוע, תמיכה ובקרה לתכניות לטווח הקצר והארוך לספורטאי הסגל האולימפי לקראת תחרויות המטרה.

כל אחד מחמשת הענפים האולימפיים המועדפים: ג'ודו, התעמלות אומנותית, שייט, שחייה ואתלטיקה יטופל באופן ממוקד על ידי מנהל תחום עובד היחידה לספורט הישגי. הענפים האחרים יטופלו בידי מנהל תחום אחד. יגאל כרמי יו"ר הוועד האולימפי בישראל אמר: "המציאות משתנה. אחרי המשחקים האולימפיים בריו מצאנו לנכון שיש צורך לשדרג ולקדם את הפן המקצועי כמו גם במיקוד ושינוי תפיסתי ביחידה לספורט הישגי הנוכחית, ובנוסף הקמת יחידה מדעית עצמאית של הוועד האולימפי בישראל שתתמקד בשיפור ביצועים מתוך מטרה להגיע להישגים הגבוהים ביותר בעתיד"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by