בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
גורש: "כשירדתי לספסל הרגשתי מושפל" 
 
ספורט 5 |
 
מוטי פשכצקי

היחסים עם בכר, הזימון המחודש לנבחרת והעתיד. צפו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לא היה פשוט לשכנע את דודו גורש, שוער נבחרת ישראל להתראיין מול המצלמה. גם בגיל 37 וארבעה חודשים ואחרי למעלה מעשור כשוער בליגת העל, גורש מעדיף לעבוד על הדשא מאשר לדבר למיקרופונים. "אני לא אוהב את זה, אבל לפעמים אין ברירה. צריך לדעת לעשות גם את זה", הוא אמר בתחילת הראיון.

לא הרבה האמינו שגורש, שפתח מצוין את הקמפיין בנבחרת ומאוחר יותר ירד לספסל בב"ש, יגיע שוב לפסגת הקריירה שלו. היום, בפעם הראשונה הוא מדבר על התסכול וההשפלה שהרגיש שראה שהוא לא בהרכב, אבל מצד שני גם מפרגן לברק בכר. בניגוד לשחקנים אחרים שהיו יוצאים מההרכב ומדברים על החלטה לא מקצועית של המאמן, גורש שופע מחמאות לבכר ובטוח שעוד כמה שנים הוא יגיע למקומות הרבה יותר רחוקים.

בינתיים יש לו על הראש את אלבניה. אחרי המשחק מול מולדובה, בו היה מהטובים בנבחרת, הוא השוער הוותיק רק מחכה לרגע לעלות לדשא ב'סמי עופר' למשחק שיקבע לא מעט לגבי המשך הקמפיין והסיכוי של ישראל לסיים את הבית במקום השלישי.

האמנת שתוזמן עכשיו לנבחרת אחרי שירדת לספסל בב"ש?
"אם אגיד שהאמנתי אז אני אשקר, אבל קיוויתי מאוד. עבדתי מאוד קשה באימונים כי הכנתי את עצמי. ידעתי שאסור לי להוריד את הרגל מהגז לא באימונים ולא בשום מקרה. במשחקים האחרונים ברק נתן לי לשחק אז זה עזר לי הרבה מאוד".
 
כמה תיסכל אותך שהפכת להיות שוער שני בהפועל ב"ש?

"זה היה מאוד מוזר מבחינתי כי אני רגיל לשחק. אני 15 שנים רצוף בהרכב, פספסתי אולי 3 משחקים בכל הקריירה, אנשים אולי לא מודעים למספרים האלה. פתאום כשאתה יושב על הספסל, קודם כל זה מאוד מוזר, קצת משפיל אבל צריך לדעת לקבל את זה. לקבל את זה כמו גבר. כמו שברק הוא זה שהביא אותי להפועל ב"ש, הימר עלי ונתן לי את האפודה הראשונה, הוא קיבל את ההחלטה הזו להוריד אותי לספסל. לא דיברתי מילה ואני אעבוד קשה יותר כדי לחזור להרכב".
 
כעסת על ברק בכר?

"לא. אני מאוד מעריך אותו".
 
למרות הכל?
"לברק יש יושר מקצועי. את זה אף אחד לא ייקח ממנו. ברק מאמן מצוין ובסופו של דבר מי שיהיה יותר טוב ישחק. זה מה שהוא אומר לנו תמיד וזה מה שהוא אמר לנו בתחילת העונה, מי שטוב ישחק".
 
תאר לי את התחושות במשחק הראשון שאתה רואה על הלוח שגיא חיימוב פותח?

"במשחק הראשון שלא שיחקתי והייתי על הספסל היה לי מאוד קשה לצאת למגרש אפילו. זה היה רגע מאוד משפיל ומוזר. יצאתי למגרש ולא ידעתי איך להתנהל, איך לאכול את זה, רגע לא נעים, כזה שאזכור הרבה זמן".

ובכל זאת החלטת לחתום בב"ש
"הרבה אנשים אומרים לי 'למה חתמת ולמה לא הלכת למקום אחר כדי לשחק'. התשובה היא שאני מאמין שלאורך זמן אני אשחק. צריך סבלנות אבל חיכיתי המון שנים להגיע לקבוצה כמו הפועל ב"ש, להיות חלק משתי אליפויות ומסע אירופי מדהים. אני נמצא היום במועדון הכי טוב בארץ, במועדון הכי חזק בארץ, עם הקהל הכי טוב בארץ ולא מוותרים על זה בקלות, מה גם שאני מאמין בעצמי שעם עבודה קשה והיכולת שלי, עוד אחזור לשער. פשוט צריך סבלנות".
 
לא חששת שזה יפגע לך בנבחרת?
"ברגע שירדתי לספסל בהפועל ב"ש ידעתי שזה יפגע לי בסיכויים להיות בנבחרת. מצד שני, אני התחלתי את הקמפיין בצורה מצוינת עם אלישע והוא זכר לי את זה. היו לי נקודות זכות בנבחרת שבסופו של דבר עזרו לי לקבל את הזימון הזה ואני חייב לאלישע. אני חייב להחזיר לו על זה שהוא נתן לי את הבמה ואת הגלגל הצלה הזה".
 
לא מעט פרשנים טוענים שכדאי לעזוב את הוותיקים ולהתחיל נבחרת צעירה
"צריך לבנות, אבל בנבחרת זה קצת שונה היום. מי שטוב צריך לשחק, מי שלא טוב יזוז הצידה ולא משנה מה הגיל שלו. היתרון של מאמן נבחרת זה שיש לו המון שחקנים והוא צריך לדעת לבחור את השחקנים הכי טובים בזמן הנכון. אין טאבו לאף אחד אין מה לעשות".
 
אבל אתה שומע את הביקורות. אומרים שלא צריך לתת לך לשחק. שאתה מבוגר מדי

"אני חושב שאני צריך לשחק דווקא בגלל הגיל. אני חושב שלגיל שלי יש הרבה יתרונות. היכולות הפיזיות שלי לא נפגעו. נוספה לזה יכולת מנטאלית וניסיון שלשוער בן 20 לא יכול להיות לא. אין מה לעשות, את זה לא קונים בכסף. הזמן עושה את שלו. אני מרגיש היום שאני הרבה יותר טוב מדודו גורש שהיה לפני ארבע או חמש שנים".
 
אז מה תגיד לפרשנים?
"לא הייתי אומר ששחקנים בגיל שלי לא צריכים לשחק. צריך לשלב שחקנים מבוגרים בצורה הנכונה ולשלב צעירים גם בצורה הנכונה כי לתת לשחקן צעיר דקות כי הוא צעיר ולזרוק אותו זה הכי קל. זה צריך להיות בהדרגה, בנחיתה קלה. הכל צריך להיעשות בתזמון טוב, אין הוקוס פוקוס בכדורגל".המשחק מול מולדובה היה אחד המביכים של ישראל אי פעם
"בכל זאת, זה היה משחק אימון ואלישע ניסה הרבה דברים ורצה לראות. גם לנו המשחק הזה היה טוב. כל אחד מהשחקנים הבין אחרי המשחק איפה הטעויות ומה צריך לשפר, זה 11 שחקנים שמשחקים, מתפזרים לקבוצות שלהם וחוזרים אחרי חודש-חודשיים כדי להתחבר מחדש. זה לא קל. אני חושב שהמשחק מול מולדובה יעזור לנו להתחבר לקראת אלבניה וטוב שזה קרה".
 
המשחק מול אלבניה זה הקרב על המקום השלישי?

"אין ספק. זה המאני טיים בגלל זה אין טעם להתעסק במולדובה אלא במאני טיים האמיתי. אני מאמין שאנחנו נבוא וננצח את המשחק הזה".
 
מאיפה אופטימיות?
"אנחנו משחקים בבית. הקהל יבוא לדחוף אותנו ואי אפשר להשוות משחק אימון למשחק רשמי. האנרגיות אחרות וההתייחסות אחרת. מאמינים בלב שלם שנגיע לנצח את המשחק ולעשות עוד צעד משמעותי לעבר המקום השלישי".
 
מרגיש חוסר כבוד מול השחקנים הוותיקים
"טל בן חיים ויוסי בניון זה שני שחקנים שצריכים להיות בנבחרת. יש להם המון מה לתרום על המגרש ומחוצה לו. יוסי וטל היו מצוינים. צריך לדעת להשתמש בהם. צריך לשפוט שחקן לפי היכולת במגרש. איך אמר לי מישהו פעם? אתה טוב כמו המשחק האחרון שלך וזה לא משנה בן כמה אתה. אם אתה טוב תמשיך, ואם אתה לא טוב, אתה תזוז הצידה. אין סנטימנטים בכדורגל".יצא לך לחשוב מה היה קורה אם לפני חמש ושש שנים היו מגלים אותך
"תמיד דיברו, אבל אף פעם לא הייתה את קפיצת המדרגה כמו שהייתה לי הפועל ב"ש. שנים חיכיתי שזה יקרה, אבל אני מעדיף להסתכל על הכוס המלאה. לקחתי שתי אליפויות, אני נמצא במקום טוב, במקום שרעב לתארים עם קהל מדהים. אם הייתי חותם בהפועל ב"ש לפני עשר שנים אולי לא הייתי חווה את מה שאני חווה בשנתיים האחרונות. אני שמח שאני פה בתקופות הטובות של הקבוצה".
 
ב"ש יכולה להמשיך לרוץ לאליפויות
"זה לא פשוט. ראית את מכבי חיפה, מכבי ת"א בית"ר ירושלים ששלאו ועכשיו התור של ב"ש. ב"ש נמצא במקום טוב, במקום ניהולי אדיר עם צוות מקצועי שחושב כמה שנים קדימה ולא רק על השנה הבאה. הפועל ב"ש פה כדי להיות פקטור לאליפות הרבה שנים. הדבר הראשון והכי חשוב להפועל ב"ש קודם כל זה אליפות אחר כך כל דבר אחר זה בונוס".
 
עד מתי דודו תמשיך לשחק?
"אני חתום לשנה הבאה בב"ש ואני מעריך את עצמי בעוד ארבע שנים לפחות בליגת העל. אח"כ נעצור, נשב עם האישה, נעשה חושבים. ביום שלא אתרגש יותר, אני אארוז את הדברים, אקח את עצמי ואגיד לאשתי: 'יאללה חוזרים לצפון, חוזרים הביתה, נקנה קייאק ונלך נשחה בים".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by