בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
"נוצר סכסוך עם מליקסון ומשבר מול הקהל" 
 
ספורט 5 |
 
מערכת אתר ערוץ הספורט

בוזגלו מדבר על הכל: לא שולט באבא שלי. אני ילד קטן לידו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


שלושה שבועות חלפו מאז מאור בוזגלו קיבל את הבשורות הרעות לפיהן הוא סובל מקרע ברצועה הצולבת בברך וצפוי להיעדר למעלה מחצי שנה. היום (חמישי), לראשונה מאז, הכוכב החליט לדבר על הכל ולסכם את העונה המטלטלת שעברה עליו בשידור חי בחשבון הפייסבוק שלו באולפני fansee.

ההצלחה עם הפועל ב"ש, הסכסוך עם אלונה ברקת וברק בכר, היחסים עם מאור מליקסון, אבא יעקב וכמובן הפציעה ששינתה את הכיוון של הקריירה שלו.

"אני חושב שהרבה אנשים רוצים לשמוע את מאור בוזגלו ולא נתנו להם", בוזגלו אמר בפתיחת דבריו. "לפעמים צריך תזמון טוב כדי לדבר ולהעביר מסרים ויש לי את האפשרות לבוא ולדבר על כל מה שעובר ועבר עליי מהלב".

"בהפועל ב"ש יש הרבה שמות גדולים ויש הרבה רעשי רקע", הוא התייחס ל"מלחמת האגו" בין הכוכבים של האלופה. "צריך לדעת לעשות את ההפרדה ולהתמודד עם  זה. כאחד שנמצא בקבוצה אני יכול להגיד שאין לנו אגו בכלל. דווקא בהפועל ב"ש אני נמצא הרבה שנים כדי להגיד שיש חיבור, לא רק בין השחקנים אלא גם עם המשפחות. זה משהו שלא קיים בעולם. עברנו הרבה בעונות האחרונות וההתחלה לא הייתה פשוטה. בדרך כלל אומרים שאצטדיון החדש מביא מזל רע, כמו שקורה מכבי חיפה, אבל אצלנו זה לא קרה. כשאתה נכנס לאיצטדיון אתה רואה היכל שמושך הרבה משפחות, אנשים מבוגרים והעיר כולה".

על האבא יעקב והעבודה שלו מולו הוא סיפר: "לשמחתי גדלתי עם מאמן מנטלי בבית. אבא שלי העביר עליי ביקורת אחרי משחקים ובכלל, לאורך כל הקריירה, מעבר לזה שאבא דרש ממני מצוינות, הוא העביר עליי ביקורת ודווקא שם הוא מצא לנכון לחזק אותי. אחרי אחד המשחקים בצעירותו, בו כבשתי שלושה שערים, הייתי עולה לאוטו בוכה".

ב"ש חוותה העונה קמפיין אירופי סופר מרשים, המוצלח בתולדותיה, והעפילה ל-32 האחרונות של הליגה האירופית. "הוכחתי את עצמי באירופה", התגאה בוזגלו. "המשחקים והזכרונות שיש לי מהקמפיין הזה ילוו אותי ואת המשפחה שלי לאורך כל החיים, היו הרבה רגעים מרגשים. השער שהבקעתי בסן סירו הוא רגע שייחקק גם בהיסטוריה של המועדון וגם שלי. זה היה קמפיין מטורף והלוואי שנצליח לשחזר אותו. בתקופה ההיא, הייתי בכושר הטוב בקריירה, גם מבחינת מספרים וגם מבחינת זה שקיבלתי את הבמה הגדולה".

אין זה סוד שבוזגלו עבר עונה מלאה בעליות וירידות העונה בב"ש. לצד ההצלחות והשערים הנפלאים, היו גם רגעי משבר והרבה תסכול כשמצא עצמו על הספסל, מה שהביא גם לריב מתוקשר עם הבעלים אלונה ברקת והמאמן ברק בכר: "בחיים עצמם אני לא מתאכזב כל כך בקלות, אבל זה משהו שבילבל אותי כי אני שחקן שנמצא בכושר הכי טוב שלו בקריירה וגם חתום על הרבה מאוד רגעים מרגשים העונה ופתאום מוצא את עצמי בספסל. לא אגיד שסופסלתי בלי סיבה, אבל לדעתי הסיבה לא הייתה מוצדקת ובתור שחקן היה לי קשה לקבל את זה".

מה הסיבה?
"עד היום אני לא יודע להצביע על משהו מסויים, אבל זה כן עצר את הקצב שלי. לפני העונה הזו, ידעתי שאני הולך לקראת שנה קשה. עונת סיום חוזה היא לא משהו קל בכל העולם ולא משנה איפה  אתה משחק. תיארתי לעצמי שאשחק פחות, אבל אז נכנסתי לכושר מטורף. תמיד הייתה לי שמחת חיים ואין משהו שיכול לפגוע לי בה, אבל התמודדתי עם דבריו שלא היו קלים לי".

ביקשת מבכר הסברים. מה שמעת ממנו?
"לזכות ברק ייאמר שמהרגע הראשון שהוא הגיע למועדון הוא היה אחד המאמנים הכי אמיתיים לאורך כל הדרך. הוא הכי גבר שהיה איתי ולהיות מאמן בקבוצה כזו גדולה זה לא קל. כולם רוצים לשחק ולכולם מגיע, אז קשה ללכת בין הטיפות. אני לא מקנא בו, אבל באמת חושב שהוא הצליח לעשות את ההפרדה. מעבר לזה, היחסים שלנו הם לא כמו שמצטיירים בתקשורת. מנסים לסכסך בינינו. לו זה לא הפריע".

אמרת שאתה מרגיש שזה לא מקצועי.
"באותו משחק הרגשתי שזה לא מקצועי. כל הדברים שאני כותב ואומר באים מהלב. לפעמים זה לא דבר שנכון לעשות אותו דווקא בשיחות עם בכר. הבנתי המון דברים וכמו שגם אמרתי לו, אני לא אחד שעונה למאמן, תמיד מכבד אותו. מבחינתי המאמן הוא אלוהים ועל כל מה שהוא יגיד צריך להשיב אמן. אני מכבד את בכר בזכות הכנות שלו ודי בטוח שמאמנים אחרים לא היו אומרים לי את אותו דבר. לא קל לגשת למאמן במעמד שלי ולהגיד לו את הדברים כמו שהם, אמיתיים ובפנים. תמיד יש את אלו שינסו למרוח ולבלבל אותך".

אחרי שהבקעת בסן סירו והבנת שאתה ראוי לרמות האלו, לא צבט לך שאתה לא משחק באירופה?
"אני יכול להגיד בפה מלא שאם הייתי נולד בצרפת, איטליה או באנגליה, אין לי ספק שהייתי מגיע לטופ של הכדורגל העולמי, אבל מה לעשות? אני ישראלי, נולדתי ישראלי ואני גאה בזה. לכל אחד יש את הקשיים שלו, יכול להיות שאם היה לי דרכון גם אני כבר הייתי חתום באחת מהקבוצות באירופה אחרי העונה המטורפת הזו, אבל היום אני נמצא בטופ של הכדורגל הישראלי וזה הגיע אחרי עבודה מאוד קשה ו-ויתורים שנאלצי לעשות. הייתי באקדמיה בצרפת, בנזמה היה השותף שלי לחדר במשך שנתיים. מאותו יום בצרפת הבנתי שההבדלים והרמות שונים לחלוטין. הכדורגלן הישראלי דווקא יודע לעבוד קשה, אבל לא מכוונים אותו נכון".

אלונה ברקת אמרה בראיון שהיא אוהבת אותך, אבל גם היחסים איתה ידעו עליות וירידות.
"צריך לחלק את זה לשניים - היחסים שלי עם אלונה והיחסים של האבא/סוכן עם הפועל ב"ש. היחסים ביני לבין אלונה הם מדהימים, אני אוהב ומעריך אותה, לא קל להיות אישה במקצוע של גברים ובעולם של כרישים. זה לא פשוט והיא תמודדת עם זה בצורה מדהימה ואין ספק שאת המהפך שהיא עשתה בקבוצה והערכים שהביאה לעיר אי אפשר לקחת ממנה".

"למרות זאת, צריכים לעשות את ההפרדה. אני שחקן כדורגל ולא נכנס למשא ומתן אף פעם. כשהגעתי לב"ש פנו לאבא שלי והוא זה שתמיד ניסה לעשות את ההפרדה, אני עושה הכל כדי להיות הכי טוב בדשא וכל השאר לא מעניין. יש הרבה דוגמאות בעולם כמו מסי וניימאר, שאבא שלהם הוא גם הסוכן. זה משהו שקיים ואני לא יודע למה בארץ מסתכלים על זה בעין לא יפה".

אם לא היית נפצע, מאור בוזגלו היה נשאר בהפועל ב"ש?
"מערכת יחסים עם קבוצה זה כמו בין גבר לאישה. לפעמים מסכימים ולפעמים לא, לפעמים מרימים ומורידים את הטונים וככה קורה לי גם עם הפועל ב"ש. היו סכסוכים תקשורתיים, כותרות וכל מיני אירועים שבאמת לא קשורים אליי כשחקן. למטבע יש שני צדדים, לא אומר שמהצד שלנו היינו טלית שכולה תכלת וכל ההתנהלות שלנו הייתה נכונה, אבל אותו דבר גם לגבי המועדון, שהיה יכול להתנהג אליי קצת אחרת, כמו שהתנהגו איתי בשנתיים הראשונות שלי כאן. אני קם בבוקר ופתאום קופצת כותרת, לך תתמוד איתה כל היום. אני מתמודד עם שריקות בוז של אוהדים, אנשים שכל היום מדברים על אבא שלי. צריך לעשות את ההפרדה בין המציאות לבין מה שכתוב".

אנשים מדברים על זה שאתה לא יכול לשלוט באבא שלך.
"אחרים יכולים לשלוט על אבא שלהם? אז גם אני לא, אי אפשר. אנחנו מכבדים מאוד אחד את השני, אבל צריכים לעשות את ההפרדה. אבא שלי זה אבא שלי, הוא בן אדם בפני עצמו. לפעמים אני מתפוצץ מבפנים מרוב שבא לי לדבר ושישמעו את מאור בוזגלו, אבל יש מחוייבות לקבוצה ואפשר להבין את זה. יש מצבים שבא לי לקרוע את החולצה מרוב שאני רוצה לדבר כי לא שומעים אותי מספיק, אלא רק את אבא שלי והמועדון וזה גורם לאווירה לא נעימה. כשאני נכנס לאיצטדיון, אני שומע בוז ולפעמים זה לא קשור אליי בכלל".

"הרבה פעמים יצא לי לשבת עם אבא שלי ולבקש ממנו שיפסיק כי זה לא מתאים, אבל עדיין קם בבוקר והוא עושה מה שהוא רוצה", הוא הוסיף על אביו. "בסופו של דבר אני מתרכז בלהיות טוב על המגרש ולשמחתי זה עובד. אבא שלי הוא כמו ילד קטן שנכנס לחנות משחקים ורואה מכונה של סוכריות, ככה הוא רואה את עולם המדיה. הוא עונה לכל אחד ואני לא יודע מאיפה הזמן והסבלנות שיש לו. פעם אחת, כשחגגתי יום מולדת, שיחקתי נגד אחי אלמוג והוא כתב ברשת "הלוואי שאלמוג ייתן מתנה למאור". זה הכעיס לא רק את המועדון, אלא גם את האוהדים".

על שריקות הבוז של הקהל: "לא קל לשמוע שריקות בוז מהאוהדים שלך, שרק מספר משחקים קודם שרו לי, רקדו איתי ונכנסו לי ללב. קבלות פנים לא נעימות מקהלים אחרים בארץ כבר שמעתי וחוויתי, אבל כשזה בא מהקהל שלך אתה יכול לבחור - להיפגע ולהוריד את הראש או להתעלם ולתת לזמן לעשות את שלו. מהיום הראשון קיבלו אותי בצורה מדהימה וחיבקו אותי, אבל בשנתיים האחרונות זה קצת התערער ונהיו משברים".

בטח שמעת שטענו שרק כסף מעניין אותך.
"כן. שמעתי שאמרו עליי "חמדן" ו"שקרן". באיזשהו מקום אני יכול להבין את אוהדי הפועל ב"ש כי אם אני בתור אוהד רואה כל יום כותרת שהשחקן רוצה לעזוב, גם אני הייתי כועס ואומר "שיילך". קיים משבר בין אוהדי הפועל ב"ש למאור בוזגלו כבר תקופה ארוכה ואני מבין אותם, אך לא מסכים איתם".

ומה עם מערכת היחסים עם מאור מליקסון?
"ברגע שזורקים לאוויר כל מיני דברים בתקשורת, אז לא משנה כמה הקשר חזק, דברים מחלחלים פנימה וכך נוצר סכסוך שלא היה קיים עם מליקסון. בעיניי הוא אחד השחקנים הטובים בארץ. אולי לא נהיה החברים הכי טובים כי הוא טיפוס קצת אחר שנמצא בפינה שלו ושקט יותר, אבל מאוד מצחיק בחדר ההלבשה".

"הרבה מאוד גורמים ואנשים בעלי אינטרסים הפיצו כל מיני שמועות", בוזגלו הוסיף. "התחרות היא לא ביני לבין מליקסון כי לפני הכל אנחנו לא באותו תפקיד, אנחנו שחקנים מאוד שונים, אבל מעבר לזה - אני חושב שהמשחקים הכי טובים של ב"ש העונה היו כששנינו שיחקנו על הדשא. הגיע הזמן להפסיק עם ההשוואות האלו, זה לא עושה טוב לאף אחד מאיתנו וגם לא להפועל ב"ש. נוצרו שמועות ובעקבות זה נוצר סוג של סכסוך עם מליקסון. הצעתי לו שנוציא הודעה מסודרת כדי שיחפשו מישהו אחר להציק לו, אבל איפשהוא זה התפספס וחבל לי כי זה חילחל".

אבא שלך אמר שקשה לו להאמין שתישאר בהפועל ב"ש. אחרי שנפגשת עם אלונה, אתה גם חושב כך?
"אני נמצא עכשיו במצב של "חשב מסלול מחדש". אין ספק שהפציעה שינתה לי המון תכניות. לא חושב שהיא פגעה בי כי עדיין הכל קורה לטובה ויכול להיות שאם הייתי חותם במקום מסוים אז היה קורה משהו גדול וגרוע יותר, אז אני לוקח דברים בפרופורציות".

"אני עטוף במשפחה מאוד תומכת, חזקה ואוהבת שזה מבחינתי הדבר החשוב באמת", אמר. "מעבר לזה, אבא שלי אומר הרבה דברים, אבל ישבתי לאחרונה עם אלונה וקיבלתי הצעה מכובדת, אבל אני עסוק באיך להחלים כרגע כי אני יודע מה עומד בפניי. עברתי פציעה דומה וזה מצריך עבודה קשה. אין לי ספק שאחזור חזק יותר, טוב יותר ורעב יותר. הצבתי לעצמי מטרה, עברתי פציעות קשות מאוד ששחקנים בעולם לא התאוששו מהם. אני בטוח שאחזור לא כמו מאור בוזגלו, אלא הרבה יותר טוב ממנו".

שמעת אנשים אומרים ש"זה מגיע לך"?
"כן, אני שומע את זה די הרבה, אבל מתמודדים עם זה".

האם יישאר בעונה הבאה בב"ש? "זה מורכב כי אני חושב שהפערים הקיימים הם יחסית גבוהים וגדולים. יש הרבה אלמנטים שהם מעבר לכסף. היו כאלו שהמציאו כסומים, אבל אף אחד לא באמת יודע מה קרה מאחורי הקלעים וכאן מתחילה הבעיה. מה שקיבלתי בב"ש יכול להיות שלא אקבל בשום מקום אחר. האהדה, התמיכה והחיבוק עזרו לי לחזור להנות מהכדורגל אחרי תקופה קשה. השנים בב"ש עיצבו אותי וחיזקו אותי מנטלית, שנה בב"ש זה כמו שלוש שנים במועדון אחר כי אתה מתמודד עם דברים שלאו דווקא קשורים לכדורגל".

מלבד ב"ש, גם מכבי חיפה, מכבי ת"א ויציאה לאירופה הן אופציות עבור בוזגלו. אז איפה נראה אותו משחק? "הייתי טוטאלי מבחינת קוד האתיקה שלי ולא חתמתי באף קבוצה אחרת כל הזמן הזה. עם כל הכבוד, אני לא במעמד של לחתום באמצע עונה בקבוצה אחרת. לא הייתי עושה מה שדור אלו למשל עשה, זה לא מכבד את השחקן ולא את הקבוצה. זה לא נראה טוב ולא הייתי נותן לזה לקרות, למרות שכן יכולתי לחתום במקום אחר לפני שנפצעתי. איך זה היה נראה? הפציעה היא אתגר גדול ואני מרוכז רק בו. לא לחוץ, עסוק בשיקום והזמן יעשה את שלו. מה שצריך לקרות יקרה".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by