בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
בעקבות האלימות: עיני מאיים בשביתה 
 
ספורט 5 |
 
מוטי פשכצקי

יו"ר ההתאחדות ביקש ייפוי כוח מהקבוצות: "משימה לאומית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הריקושטים מ"מסע הלוויה" של אוהדי מכבי ת"א ממשיכים לעורר הדים. אחרי שבהתאחדות, במנהלת ובקבוצות גינו את התופעה, היום (רביעי) התכנסו בעלי הקבוצות בהתאחדות לכדורגל במטרה למצוא פתרון לאלימות הגואה בקרב האוהדים. בין המשתתפים היו שרון ניסנוב, אלונה ברקת, תמיר גילת, אריה זייף, אפרים ברק, רותם קמר, אורן חסון, גיל לב, משה דמאיו, יענקלה שחר, יוחאי הורוביץ וניר רשף.

בכניסה לדיון, אבי לוזון שלח מסר ברור: "רק שיתוף פעולה בין כל הגורמים יביא לשינוי. לא נחרדתי מהתמונות כי לצערי זה חלק מהתרבות הרעה פה".

בעלי הפועל רעננה, אשר אלון, העביר ביקורת על רשויות האכיפה: "חשבנו שהמדינה תעזור, אבל כשאתה בונה עליהם, אז לא תרוויח כלום. רק אנחנו בעצמנו במנהלת ובהתאחדות יכולים לפעול. להקים יחידה בעלות של חמישה מיליון שקלים שתגיע למגרשים הרגישים והאוהדים יפחדו ממנה".

במהלך הדיון, הוחלט ללחוץ על הקמת ועדה בין משרדית של משרד הספורט, המשרד לביטחון פנים, ומשרד המשפטים ביחד כדי לפתור את הבעיה ולנקוט ביד קשה כנגד המתפרעים. בנוסף, ביקש עיני מהקבוצות ייפוי כוח שבמידה ולא תוקם ועדה כזו, תושבת הליגה בתחילת העונה הבאה.

"האירועים האחרונים אינם משאירים מקום לספק לגבי נחיצות הפעולה והנחישות בה צריך לפעול לנוכח האלימות והגזענות. ההתאחדות והמנהלת מצפות מהשרים הרלוונטיים לגלות את האחריות הנדרשת ולחבור אליהן בהקדם למשימה שאין דרך להגדירה אלא כמשימה לאומית", נאמר בישיבה.

אורן חסון ועופר עיני כבר שיגרו מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, שרת התרבות והספורט, מירי רגב ושרת המשפטים, איילת שקד. במכתב, שהוצג היום, הם דרשו להקים צוות בין משרדי שיבחן את ההתנהלות ויחמיר את האכיפה כנגד אותן פעולות.

"אין בכוונתנו לשלב ולציין את חשיבות ביעור נגע האלימות והגזענות ממגרשי הספורט. עמדתנו הברורה והבלתי מתפשרת בעניין הוצגה בפני כל אחד מכם, ובפני הכפופים לכם, ביותר מהזדמנות אחת. אין ספק בליבנו כי משמעותה וחשיבותה של מלחמה זו ברורים היטב לכולם", נכתב במכתב, "ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגות נוקטות פעולות נמרצות בכל המישורים למלחמה בתופעות אלו ובין היתר מקיימת פעולות חינוכיות והסברתיות לצמצום נקודות החיכוך בין הקהלים".

"לאחרונה באופן בלתי מבוטל, החלו בעלי מועדונים להגיש תביעות אזרחיות אישיות כנגד אוהדים, תוך שהם חושפים עצמם ללחצים ואיומים שונים, ולהזכירם חלק מהאוהדים המתפרעים הינם גורמים עבריינים לכל דבר. יחד עם זאת, אין ביכולתן של ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגות לכדורגל והקבוצות לפעול לבדן כנגד הגורמים המתפרעים באשר הם כשאין לנו סמכויות משפטיות וחוקתיות לפעול באופן עצמאי כדי להרחיק אותם ממגרשי הכדורגל".

במכתב הם הבהירו איך ניתן יהיה למנוע מהתופעות הללו לחזור על עצמן: "הדרך היחיד לנצח במאבק זה באמצעות שילוב זרועות בין כל הגורמים הרלוונטים באופן בו הגורמים המתפרעים יורחקו אחת ולתמיד ממגרשי הכדורגל, בין אם דרך הגברת אכיפה, הטלת כנסות אזרחיים, שינוי חקיקה, הכשרת שופטים וצעדים שאותם ננקוט באופן משותף".

"אנחנו פונים בבקשה דחופה לפעול במהירות להקמת צוות בין משרדי, בו יבחנו צעדים של בכירים, אשר יתכנס בתדירות קבועה כדי להתניע את המאמצים המשולבים. אני בטוח כי תראו לנכון להרים את הכפפה".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by