בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
רשמי: כבירי לוקח את הפועל ת"א להקפאה 
 
ספורט 5 |
 
שירי אלג'ם

רגע שפל למועדון האדום. המשמעות: 9 נקודות יירדו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אמיר כבירי הגיע לפני שנה וחצי כדי להציל את הפועל תל אביב אחרי השנים הסוערות תחת אלי טביב וחיים רמון, אבל בסיום תקופתו כבעלי הקבוצה אפשר לסכם כי לא צלח בתפקידו, בלשון המעטה, ועוזב אותו כשהוא על סף תהום ולקראת כניסה לתהליך של הקפאה לאור החובות הרבים שנצברו. המשמעות: הורדה של תשע נקודות וירידה אל המקום האחרון בטבלה ומינוי של נאמן זמני עד שהמועדון יעבור לידיים אחרות.

בהודעה הרשמית של המועדון נכתב: "במצב הכלכלי שנוצר במועדון במהלך עשר השנים האחרונות, ושחומרתו נחשפה במלואה רק בחודשים האחרונים, החליט המועדון כי אין מנוס מלהגיש בקשה להקפאת הליכים, לאור הצטברות חובות, התחייבויות וחשיפות משפטיות שמגיעות לכדי כ-100 מיליון שקלים. במהלך השנה וחצי האחרונות, מאז הגעתו של הבעלים אמיר כבירי, הושקעו מאמצים וכספים אדירים בניסיון לייצב את מצבו הכלכלי. אולם לאחר חשיבה מעמיקה, המועדון הגיע למסקנה שההליך הינו צעד הכרחי.

"בתהליך הקפאת ההליכים, שנועד להפריד בין הפעילות השוטפת של הפועל ת"א לבין חובות העבר המכבידים, ייעשו גם מאמצים למציאת משקיעים שיבטיחו את עתידו הכלכלי של המועדון לשנים רבות קדימה. במהלך תקופת הקפאת ההליכים יפעל הנאמן שימונה על ידי בית המשפט לאפשר לצוות המקצועי שקט תעשייתי בניהול מועדון הכדורגל, ובמקביל יפעל לבצע הסדר נושים של חובות העבר, תוך בדיקה מעמיקה של כל אחד מהחובות הנטענים ושל החובות שחבים גורמים שונים למועדון. למרבה הצער, ובהתאם לתקנון ההתאחדות לכדורגל, לתהליך הקפאת ההליכים מחויב המציאות, יופחתו ממאזנה של הקבוצה תשע נקודות. ברגעים מאתגרים אלו, הוכיח בעבר מועדון הפועל ת"א את חוסנו הייחודי, ואנו בטוחים שנצא מחוזקים מתקופה זו".

בינתיים, כבירי נפגש הערב עם מנכ"ל המנהלת, אורן חסון, יו"ר הרשות לבקרה תקציבית, עופר אורליצקי ומנכ"ל ההתאחדות, רותם קמר, בנושא, כאשר גם היועץ המשפטי של ההתאחדות, עו"ד אפרים ברק, היה נוכח. עוד לפני כן הוא אמר ליו"ר ההתאחדות, עופר עיני: "אין מנוס מהקפאת הליכים. לא נותרה לי ברירה אחרת". ביציאתו מהפגישה, כבירי לא דיבר.

מנהלת הליגה פירסמה הערב הודעה בה נכתב כי המועדון עידכן בפגישה על הכוונה להגיש לבית המשפט בקשה להקפאת הליכים ביום שלישי בבוקר וכי סוכם שהמנהלת וההתאחדות ילוו את המועדון בתהליך. הובהר למועדון כי עם קבלת צו להקפאת הליכים יופחתו ממאזנו 9 נקודות.

הבעלים נמצא בנתק מוחלט עם מני וייצמן, איש העסקים שתומך הקבוצה, ולא בקשר גם עם שאר אנשי ההנהלה של המועדון. כבירי מתייעץ ונעזר באנשים מחוץ למערכת מה שמעיד על חוסר האמון והנתק עם סביבתו, כאשר במהלך הבוקר ניסו מספר גורמים לתפוס את הבעלים, אך לא זכו לתשובה.

איש שהיה קרוב מאוד לכבירי עד הימים האחרונים אמר הבוקר לאתר ערוץ הספורט: "אם כבירי אכן הולך על הקפאה בסוף זה כי אמיר כבירי חושב על עצמו ומטביע את הפועל תל אביב. הפועל יכולה לסחוב בלי הקפאה עד סוף העונה, זה בטוח". על פי אותו מקורב, המצב של המועדון הכלכלי של המועדון רעוע, אך עדיין לא מצריך הליך דרמטי של פירוק או הקפאת הליכים, שעלול להוביל להורדת 9 נקודות באופן מיידי.

אחד מבעלי המניות בהפועל ת"א, סיימון כץ, אמר לתכנית הרדיו של ערוץ הספורט, "5 באוויר: "זה מעציב וגם מאוד מפתיע. לא יודע למה צריך להגיע למצב כזה. החובות מתחלקים לשניים. חובות העבר מתקופת מוני הראל וחיים רמון, ויש את חובות התקציב השוטף. בשנה שעברה היה תקציב של 60 מיליון והכנסות של 40 מיליון. כבירי ידע שהוא צריך להביא מהבית לפחות 35 מיליון שקל, אבל הוא הביא 25 ועוד 10 מיליון נדחו לשנה הזו.

עוד הוא הוסיף: "השנה התבצעה חריגה של 30 מיליון, וכבירי ידע שהוא צריך להביא 35 מיליון מהבית. זה כסף שהוא ידע שהוא צריך להביא אבל הוא לא הביא. כבירי הוא האשם היחיד במצב של הפועל ת"א. הוא לא סופר את בעלי המניות ולא ראה אותנו ולא כינס אותנו פעם אחת. כל עונה יש גרעון של 30-40 מיליון שקל. מה מפתיע שזה נראה כך? מאיפה הוא חשב שהוא יכסה את הגרעונות? מהשמיים? מהסינים? מאיפה?"

כץ המשיך להצביע על האשם היחיד במצב: "לצערי כל מה שאמרתי לכבירי זה רק באי מיילים והודעות. אפילו תגובה לא קיבלתי. מה שמצחיק זה שכבירי מתלונן בתקשורת שהשאירו אותו לבד. הוא לבד ולא משתף מהיום שהגיע. מני ויצמן תרם בקשרים, ערבויות וממיטב זמנו, אבל לא לקח על עצמו את הפועל ת"א ואין לו אפילו מניה אחת בקבוצה, אלא אם כן יש דברים שאני לא יודע.

"לא יודע אם הוא בורח, אבל מלכתחילה נראה שכל הנושא הזה היה גדול עליו. אם זה גדול עליך, תעשה תקציב לא גרעוני. יש לך 20 מיליון, תעשה קבוצה של 20 מיליון. יש קבוצות עם תקציב 15 מיליון בליגת העל. פירוק זו אופרה אחרת. מבחינת כל בעלי הבניות שתרמו ממיטב כספם למניות, חלקנו גם חתומים ערבויות לבנקים וספקים, אנו נפסיד את כספנו במקרה של פירוק. אני יכול להגיד שהערכה שלי כל בעלי המניות יפסידו למעלה מ-10 מיליון שקלים. זה "ברוך" גדול עבור כולנו".

לפני הסערה: בהפועל חגגו את הניצחון על בני יהודה
ובמעבר חד מסערת אמיר כבירי, האדומים חגגו אמש את הניצחון 0:1 על בני יהודה, שהגיע אחרי חודש וחצי נטול ניצחונות ובעיקר שיחררו הרבה מאוד לחץ.

העניין המרכזי שעליו דיברו במועדון הוא החשיבות הרבה של שלוש הנקודות, שבזכותן עלתה הקבוצה למקום התשיעי הטבלה. "עכשיו המטרה היא לנצח את סכנין ולנעול את הסיבוב עם טעם מתוק. מה גם שאחרי זה יש לנו סדרה של משחקים מאוד קשים" אמרו במועדון. סיימון כץ, שמחזיק בארבעה אחוזים ממניות הקבוצה, הוסיף: "זה ניצחון חשוב אבל שלא נתבלבל, הרמה הזו לא תספיק נגד סכנין".

המנג'ר אלי גוטמן לא נכח במשחק ובהפועל הסבירו כי היה חולה. בצוות המקצועי יצאו שבעי רצון מהלחימה ומהנתינה של השחקנים, כשגם מהיכולת האדומים היו מעודדים. בקבוצה מרוצים מאוד מהחזרה של חן עזרא, ששב להרכב אחרי פציעה בכתף, וכבש משחק שני ברציפות (הבקיע בגביע הטוטו בשבוע שעבר). "יש עוד הרבה ציפיות מחן, אבל הוא בכיוון הנכון", ציינו בקבוצה. גם שמואל שיימן, ואביחי ידין זכו למילים טובות.

"זה ניצחון מאוד חשוב במצב שלנו. הטבלה צפופה מאוד והפסד יכל להוריד אותנו מתחת לקו האדום. עכשיו הכי חשוב שתהיה המשכיות", תיאר ישראל זגורי את התחושות בסיום, "פתחנו את המשחק לא רע, אח"כ קצת נחלשנו, אבל חשוב שזה היה ניצחון עם אופי. לאט לאט דברים יבואו יותר בקלות. נלחמנו ועבדנו מאוד קשה בשביל הניצחון הזה, זה היה מאוד מאוד חשוב. לא ניצחנו הרבה זמן, הכי חשוב זה שנמשיך ככה".

מי שיעדר מהמשחק הקרוב מול בני סכנין הוא בן רייכרט, וזאת בעקבות צהובים. תקרית לא נעימה נרשמה בירידה לחדר ההלבשה בסיום המשחק כשרייכרט התעמת עם אחד מאנשי בני יהודה. אופיר חיים נאלץ ממש להזיז את רייכרט ולהוריד אותו לחדר ההלבשה לפני שהתלקחו העניינים.

בהקשר אחר, הקשר האחורי אל תאדג'י בה, שהתאמן עם הקבוצה חזר לביתו אך ישוב בהמשך לארץ ויצטרף לקבוצה. הקשר הצרפתי שיחק כבר תחת הדרכתו של גיא לוזון בצ'רלטון ובחודורוב קיבלו החלטה להחתימו.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by