בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
כל האמת בפנים 
 
ספורט 5 |
 
טל רכס

ככל שמרגיזים את רונאלדו, כך הוא הופך לקטלני יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

"האהבה שלכם עושה אותי חזק יותר. השנאה שלכם גורמת לי להיות בלתי ניתן לעצירה"

מה עוד לא נאמר על כריסטיאנו רונאלדו? הרי בעשור האחרון הפנומן נמדד בכל צעד שהוא עושה, בין אם זה על כר הדשא ומחוצה לו. איך הוא מתאמן? מה הוא אוכל? מה הוא לובש? וכמובן עם איזו דוגמנית נוצצת הוא מבלה בזמנו הפנוי? אלה רק חלק מאינספור השאלות שליוו וימשיכו ללוות את CR7 בכל רגע נתון בחייו.

ההבדל הייחודי והמהותי בינו לבין כמעט כל אדם מפורסם בעולם הוא שהכוכב הפורטוגלי לעולם לא חיפש את השקט והבריחה מאור הזרקורים גם בתקופות שפחות הולך לו, אלא להפך: אחת הסיבות המרכזיות לרעב הבלתי נגמר היא הרצון העצום והאובססיה הלא נשלטת להשתיק כל מבקר שקיים נגדו. בזמן ששחקנים אחרים עושים ככל שביכולתם להתנתק מכל ביקורת, עושה רושם שמספר 7 פשוט ניזון ממנה וזה הדבר שנותן לו את הדלק להגיע לגבהים ושיאים בלתי הגיוניים בכל פעם מחדש.

חצי השנה האחרונה הייתה המשמעותית ביותר בקריירת המשחק של כריסטיאנו רונאלדו. אומנם עולם הכדורגל זכה כבר לראות את הכוכב בעונות וטורנירים יותר מרשימים (שחלקם הגדול הסתיימו ללא תואר קבוצתי) מבחינת יכולת וחדות, אבל חותם כמו שהוא הותיר בקיץ האחרון הוא לא זכה להשאיר עד עתה.

Open your eyes @dwyanewade this is how I wake up ?? #raiseit www.nowraiseit.com

A video posted by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

לשלבים המכריעים של העונה הגיע הפורטוגלי כשהיה נראה שהוא די חלוד וברקע נשמעו דיבורים בלתי פוסקים על פציעה טורדנית ומתמשכת שעשויה להשבית אותו מפעילות בטורניר היורו הקרוב. יחד עם זאת, רונאלדו כמו רונאלדו ידע לחלק את הכוחות שלו ולהיות שם ברגעים בהם היו זקוקים לו יותר מכל.

ברבע גמר האלופות ספגו הבלאנקוס במשחק הראשון הפסד 2:0 צורם לוולפסבורג אחרי הופעה נרפית בלשון המעטה, הן של ריאל והן של החלוץ וכותרות העיתונים כבר החלו במלאכת הקבורה של העונה של ריאל מדריד והפורטוגלי שהציגו יכולת ירודה.

לכריסטיאנו הספיק שבוע ארוך של ביקורות ובדיחות על חשבונו כדי לנתב אותן לטובתו ולהתפוצץ על הגרמנים בהופעה בלתי נשכחת עם שלושער ורמונטאדה שהשאירו את העונה האירופית של ריאל מדריד בחיים, רגע לפני שהוא נשלח שוב לשולחן הטיפולים לתקופה.

בחצי הגמר אלופת אירופה הנוכחית התקשתה מול מנצ'סטר סיטי, כאשר רונאלדו שב ורשם חלק רק במשחק השני כאשר הוא נראה מאוד מוגבל בתנועה וכושר המשחק שלו. גם בגמר האלופות בדרבי, מול אתלטיקו, הפורטוגלי לא שכנע, אבל המזל היה לצידו וברגעי ההכרעה ההיסטוריה תזכור שבדו קרב הפנדלים, הוא היה זה הוא ששלח את בעיטת הניצחון לרשת של הקולצ'נרוס בשביל להחזיר את הגביע שוב לצד הלבן של בירת ספרד, דבר שהיה נראה די הזוי מספר חודשים קודם לכן.

העונה הסוערת אשתקד הייתה רק הסיפתח לקיץ המטורף של שעמד לעבור עליו: רונאלדו שהיה עדיין תשוש ופצוע מסוף העונה הסוערת שעבר עם ריאל, הוביל לזכייה ביורו את אחת הנבחרות הפחות נוצצות ומוכשרות של פורטוגל בעשורים האחרונים, וגם מבחינה אישית היה ברור לכל מי שצפה בו בחודשים שקדמו לטורניר שהוא לא בשיאו. יחד עם זאת, עושה רושם שדווקא בגלל המגרעות הללו ובגלל ששוב הגב היה לקיר, אז הקפטן הרים לגבהים חדשים את רמת המנהיגות וההשפעה שלו על הנבחרת וחשף לעולם צד שחובבי הכדורגל לא הכירו בו בעבר.

מבחינת המספרים והיכולת זה לא היה הטורניר הגדול ביותר של רונאלדו, אבל CR7 ידע לתת את האוויר ואת הדחיפה מתי שהיה צריך וזה מה שעשה את ההבדל: אחרי שני משחקי פתיחה איומים של הפורטוגלים ושלו שזיכו אותו ואת הנבחרת בביקורות לא פוסקות, הוא שאב את הביקורת לטובתו ודאג להשתיק את כולם במשחק המכריע של שלב הבתים מול הונגריה כשצמד ובישול שלו העניקו בסופו של דבר את הכרטיס לשלבי הנוקאאוט.

משם הצליחה פורטוגל לגרד בכל פעם עוד ניצחון דחוק עד שהגיעה לגמר. אומנם בלי יכולת נוצצת, אבל עם הרבה אחדות ו-ווינריות כמו ההשראה שהקפטן שלה נתן לה. עושה רושם שדווקא הגמר מול צרפת, בו בקושי נטל רונאלדו חלק, היה הרגע בו הוא קיבל חותמת קולקטיבית שהייתה חסרה לו עד עכשיו למרות כל ההישגים העצומים אליהם הגיע לפני.

המראות הבלתי נשכחים של הווינר העצום ממרר בבכי בעודו יורד על גבי האלונקה ומסיים את המשחק לו ציפה כל החיים מוקדם, לא יכלו להשאיר אף חובב כדורגל אדיש, אפילו לא את עשרות אלפי הצרפתים שבאו לעודד את נבחרתם. רונאלדו ירד על אלונקה בשקט מחריש אוזניים שהפך תוך כמה שניות למחיאות כפיים המוניות של כל יושבי האצטדיון.

לאורכו של כל המשחק העולם ראה פתאום את רונאלדו שאותו לא הכיר בעבר: אחד שמתפרע על הקווים, דוחף את המאמן שלו כדי לחלק הוראות לחברים, מדרבן בכפיים מבחוץ את השחקנים למרות שכבר אין לו את אפשרות להשפיע מבפנים, מתרגש, ובוכה אחרי הזכייה ההיסטורית כמו תינוק שלא מסוגל להירגע.

באותו היום אפילו השונאים הגדולים ביותר שלו גילו בו צד אחר שאותו לא חשבו שקיים בו לפני. לא עוד סוציומט שהמספרים האישיים מעניינים אותו יותר מהכל, אלא ילד שהגיע מכלום והצליח להגשים את החלום הגדול ביותר של חייו. אולי לא לשם הוא כיוון, אבל פתאום בין לילה הוא נעשה הכי אנושי בעולם, בטח שלא מישהו שכל כך כיף לשנוא.

Wow????????

A video posted by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

מצחיק קצת להגיד, אבל יכול להיות שהזכייה הסנסציונית עם נבחרת פורטוגל די פגעה בו בתחילת העונה בריאל מדריד. אחרי שכבר קטף כל תואר קבוצתי ואישי בקריירה, הוא יכל גם לסמן וי ברמה הבינלאומית אחרי שזכה להיות הפורטוגלי הראשון אי פעם שמניף תואר עם הנבחרת, הדבר היחידי שהיה חסר לו.

לפתע כבר לא היה משהו חדש שהיה יכול לשאוף אליו, הביקורות נמוגו והשונאים התמעטו. את רוב הקיץ בילה אלוף אירופה הטרי גם בשיקום מהפציעה, אבל גם בעיקר בעיסוקים שלו מעבר לדשא כמו חגיגות, שיווק ליין האופנה המתעצם שלו והופעות באינסטגרם שלא היו מביישות אף דוגמנית.

הרבה קולות שנשמעו טענו שהוא כבר מכין את עצמו ליעד הבא שלו אחרי שכבר הרגיש מיצוי מסוים כתוצאה מהקיץ הסוער שעבר עליו, ואכן תחילת העונה לא האירה פנים לריאל ולרונאלדו ששב מהפציעה: ריאל לא הרשימה והתקשתה בצבירת נקודות, הפנומן נראה חלוד מאי פעם והיה נדמה שהגוף מתחיל לבגוד בו.

ההזדמנויות הפשוטות שפעם היה כובש סירבו להיכנס והייתה מין הרגשה ששעון החול של החלוץ אצל הבלאנקוס מתקתק לאחור במהירות. דווקא בעיצומה של אותה תקופה של בצורת כיבושים החליטו הצדדים על המשך ההתקשרות ביניהם עם הודעה מפתיעה. מלך השערים בכל הזמנים של המועדון האריך את חוזהו עד לשנת 2021 תמורת סכום כולל ופעוט שיעשיר את חשבון הבנק שלו בעוד 329 מיליון יורו, ויהפוך אותו לכדורגלן בעל השכר הגבוה בעולם.

הרבה גבות הורמו לאחר אותה מסיבת עיתונאים בעיקר לנוכח העיתוי שלה והביקורות שוב החלו להישמע. אנשים רבים סברו שזו טעות עבור מועדון כמו ריאל מדריד להמשיך ולבנות את המשך עתידה ולהיות כה תלויה בשחקן אחד שנמצא מעבר לשנותיו הטובות, ושבאותו סכום אסטרונומי כבר יכלו לרכוש מספר גדול של כוכבים בגיל פחות מתקדם שיהוו בסיס יותר קבוצתי ויצעידו את ריאל קדימה לשנים הבאות.

Loyalty

A photo posted by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

הביקורות הלא פוסקות הללו בתוספת הידיעות על כך שהנמסיס הגדול, ליאו מסי, כבר מוליך עליו במרוץ לכדור הזהב הן כנראה כל מה שרונאלדו היה זקוק לו בכדי לשאוב שוב את הדלק ולהצית את עצמו מחדש. בתקופה האחרונה הליגה הספרדית קיבלה שוב את אותו סקורר אימתני והבלתי ניתן לעצירה. השיא הגיע בדרבי בו הוא פירק בקלדרון כמעט לבדו את אתלטיקו כשהוא רושם שלושער ועל הדרך מכתיר את עצמו למלך השערים במשחקי הדרבי בכל הזמנים.

לאחר אותו משחק התבטא מאמן ריאל מדריד בנושא ואמר שלפי דעתו המשחק הזה די הכריע את המירוץ לכדור הזהב לטובת הכוכב שלו. לפתע פתיחת העונה הגרועה נראית כמו זיכרון רחוק כשהפורטוגלי, שלא שהצליח למצוא את הרשת בראשיתה של העונה, כבר מוליך את טבלת השערים עם 10 כיבושים בעודו מבסס את את מקומה של ריאל מדריד בפסגת הליגה עם פער ניכר של 6 נקודות מברצלונה.

כמובן שהפריחה האחרונה של הפנומן במדי הבלאנקוס אינה יכולה להעיד ולהבטיח שהסופרסטאר אכן יישאר בסנטיאגו ברנבאו עד לסוף חוזהו. בקרוב הוא יחגוג 32 וקשה לדמיין אותו ממשיך כשלא יוכל כבר לספק לנו את המספרים המפלצתיים שהרגיל אותנו אליהם.

CR7 לעולם לא יוכל להיות שחקן משלים לעת זקנה כמו ראול, דל פיירו או גיגס שבזמנם פינו את מרכז הבמה בשקט, קיבלו את מעמדם החדש ועברו לתרום את חלקם מהספסל. יחד עם זאת, מה שבטוח שבינתיים רונאלדו כאן בשביל להשאר בטופ ולרשום עוד שיאים והישגים כל עוד יוכל. היום הוא מגיע לפרמיירה שלו בקאמפ נואו העונה מול קבוצה וקהל ששונאים אותו יותר מכל. מישהו מכם באמת היה שם את הכסף נגדו?

??

A photo posted by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by