בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
קבלת טורה: על הקאמבק של יא יא טורה 
 
ספורט 5 |
 
ניב גלינסקי ובר וקנין

העימות של הסוכן וההתנצלות. הקשר חזר במחשבה על החוזה הבא

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הכדורגל העולמי כבר מזמן הפך לעסק כלכלי, כיום השחקנים חושבים הרבה יותר על גודל החוזה והסוכנים הרבה יותר מעורבים בקריירה של המיוצגים שלהם. כך קורה שלא פעם המאמנים והמועדון מענישים את השחקן על התנהלות של המנהל האישי שלו.

כשזה שחקן זוטר, זה עובר ליד הרדאר, אבל מה קורה כאשר השחקן שיושב ביציע הוא אחד הסמלים הגדולים של המועדון? זה ששבר את תקרת הזכוכית של המועדון ומעברו פתח את הדלת למועדון להביא כוכבים גדולים אחרים? תשאלו את פפ גווארדיולה, כי זה בדיוק הייתה הסיטואציה של יא יא טורה לאחר הגעתו של הקטאלוני למנצ'סטר סיטי בקיץ האחרון.

הסוכן שלא לוקח שבויים
כדי להבין את הסיטואציה, בה הקשר מחוף השנהב נקלע אליה, צריך לחזור אחורה בזמן לרגע ההודעה שפפ יאמן את הקבוצה בצד התכול של מנצ'סטר. סוכנו של הקשר, דימטרי סלוק, מיהר לצאת בהודעה תקיפה כשאמר: "אני חושב שטורה יעזוב את הקבוצה", וכך למעשה ירה את יריית הפתיחה בטייק 2 של העימות בין הקשר ומאמן ברצלונה לשעבר.

"טורה שחקן שלנו ומתאמן מדהים, אבל אני לא בטוח שהוא הולך לשחק", סיפר פפ אחרי שהקשר לא נכלל בסגל למחזור הפתיחה מול סנדרלנד, "אני אחליט אם לשתף אותו".

טורה קיווה לקבל מקום, אבל לפפ היו תכניות משלו. הקשר מחוף השנהב ראה מהיציע איך הסיטיזנס דוהרים כל הדרך למאזן מושלם בתוך ששת מחזורי הפתיחה בליגה. הדיבורים והספקולציות לגבי עתידו המשיכו להגיע מכל עבר, וטורה בחר לשתוק, עד שהגיע רגע אחד שגרם לו לשבור את הכלים. פפ נדרש לבחור את הסגל שלו לליגת האלופות, ושוב לא ספר את טורה, שנותר מחוץ לסגל.

טורה לא יכול היה לשבת בשקט ושלח את סוכנו למתקפה חסרת תקדים על פפ גווארדיולה, אחת מהפרות הקדושות של הכדורגל האירופי: "אם סיטי לא תזכה בליגת האלופות, אני מקווה שלפפ יהיו הביצים לבוא ולהגיד שהוא טועה בכך שהשפיל שחקן גדול כמו טורה".

מכאן התחילה מלחמה תקשורתית בין פפ לדימיטרי סלוק, שהמפסיד העיקרי שלה היה טורה עצמו. "יא יא לא יקבל דקות, אלא אם כן הסוכן שלו יפנה לתקשורת ויתנצל", תקף פפ, "אין לו אומץ להתקשר אליי, אז שיביע חרטה בפני מנצ'סטר סיטי, שחקני הקבוצה והמאמן. כשזה יקרה יא יא יהיה חלק מהקבוצה ותהיה לו ההזדמנות לשחק".

חשבתם שסלוק ייבהל? תחשבו שוב. מבחינת הסוכן הוא הכוכב המרכזי, והוא שוב לא מצמץ ותקף חזיתית את המאמן: "גווארדיולה ניצח כמה משחקים וחושב שהוא מלך, אני חי באירופה אז אני יכול לומר מה שאני רוצה ופפ לא יכול למנוע זאת ממני. אתנצל בפניו, אם הוא יתנצל בפני פלגריני על מה שהוא עשה לו".

ההתנצלות שהחזירה את טורה לתמונה
בתחילה, נראה היה שאלילת המזל הולכת יחד עם פפ גווארדיולה. סיטי פתחה את הליגה עם רצף ניצחונות מרשים לאורך אוגוסט-ספטמבר, כאשר שחקני הקישור השכיחו את טורה. כשהקבוצה עמדה במבחן התוצאה, הקהל באיצטדיון האיתיאחד שכח את הבאנקר מהעונה שעברה. אך חלף הזמן, והגלגל הסתובב עבור מספר 42 בתכלת. ככל שפתיחת העונה הייתה טובה, ההמשך היה פחות טוב, כאשר חודש אוקטובר השחור של הקבוצה, כלל 6 משחקים ללא ניצחון, במה שגרם לקהל להביע מחאה כדי להשיב את טורה.

"הדלת פתוחה בפניו. ברגע שהשחקן והסוכן יתנצלו, יא יא יחזור למגרש", התעקש פפ. זה לקח זמן, אבל בסוף טורה הפנים, לקח את הזמן ולאחר הניצחון נגד ברצלונה בליגת האלופות, יא יא החליט לבצע מהלך. בניגוד לדעתו של סוכנו, והקשר מחוף השנהב פרסם הודעת התנצלות כדי להשאיר את הסאגה מאחוריו.

"אני רוצה לבקש סליחה על ההתנהגות שלי ושל מי שמייצג אותי. אני מביע חרטה בפני מאמן הקבוצה וכל מי שעובד בשביל המועדון", כתב טורה, "הדברים הללו לא מציגים את ההשקפה שלי על הקבוצה או על האנשים שעובדים שם . אין לי שום דבר מלבד כבוד למנצ'סטר סיטי ואני מאחל את כל הטוב שבעולם לקבוצה". פפ עמד בהבטחה והחזיר את יא יא ישירות ל-11, שפתחו נגד קריסטל פאלאס, וטורה מצדו מילא את חלקו בהתחייבות. במשחק החזרה שלו, טורה היה מהבולטים בשורות סיטי וצמד שלו סידר 1:2 חשוב.

"אני כל כך שמח בשביל יא יא טורה כי הוא בחור טוב, המשחק שלו היה מושלם עכשיו ואין בכלל ספק לגבי הכישרון, האישיות והכישרון שלו", החמיא לו פפ בסיום, "הוא יכול לשחק במספר עמדות, אני שמח בשבילו ובשביל משפחתו. יש לנו עכשיו עוד שחקן שיכול לעזור לנו להשיג את המטרות שהצבנו לעצמנו בעונה הזאת. בחודשים האחרונים הוא היה מדהים באימונים, ההתנהגות שלו הייתה מושלמת וחבריו לקבוצה אוהבים אותו. הוא עוד שחקן שיעזור לנו ברוטציה בקבוצה".

החוזה שעומד מול העיניים
פפ למעשה בחר שלא להתייחס לעבר, אלא להסתכל קדימה. בכך הוא שלח מסר ברור ליא יא: "מה שהיה היה, ומה שיהיה תלוי רק בך". הקטאלוני הוא הכוכב המרכזי בהצגה, והוא לא נותן לאף אחד להרגיש בטוח מדי רק בגלל שהאוהדים צועקים את השם שלו, כך היה כשהוא שלח את הארט לטורינו בעקבות משחק רגל חלש, סיפסל את אגוארו על מנת שיתחיל להתאמץ על המגרש, וכך גם שלח את טורה ליציע. פפ הבהיר דרך הקשר מחוף השנהב, שיש אחד שקובע וזה רק הוא. ברגע שטורה יישר קו, הוא חזר, ובגדול.

"שמחתי לחזור לשחק, זו הייתה תקופה קשה עבורי", סיפר טורה לאחר הצמד, "הייתי מוכן מנטלית וידעתי שיום אחד המאמן שלי יצטרך אותי. לפעמים צריך להילחם על המקום שלך". יחד עם זאת, אל תיתנו לאידיליה באיתיאחד להטעות אתכם, טורה הוא לא טלית שכולה תכלת. הבחירה שלו להתנצל לא הייתה מתוך אהבה לפפ גוארדיולה או בגלל חיבור למועדון. חוזהו של הקשר מחוף השנהב מסתיים בקיץ 2016, ועדיין לא החלו שיחות בין השחקן ונציגיו לבין המועדון בתכלת. כאשר ייפתח חלון ההעברות של ינואר, טורה יוכל לחפש לעצמו קבוצה חדשה לבלות בה את שנותיו האחרונות על הדשא.

כשהמועדון מאנגליה הראה שהוא תומך בכל החלטה של פפ, ומוכן לתת לשחקן כמו יא יא להתייבש ביציע, לקשר ירד האסימון שגם קבוצה אחרת היא אופציה מבחינתו. הוא רוצה לשחק כדורגל, אבל גם לגרוף רווח כלכלי לפני הפרישה. חוזה גדול כמו בסיטי הוא לא ימצא שוב, אבל בשביל למקסם את החוזה הבא שלו הוא חייב לשחק, גם במחיר של להוריד מכבודו ולהתנצל בפני האיש שזרק אותו מברצלונה והראה לו את הדלת החוצה גם מסיטי.

אחרי שההדורים בין המאמן לשחקן יושרו, גם הסוכן הפרובלמטי יישר קו והוציא הודעה מרוככת: "בחרתי לעשות את הצעד הראשון ולצאת לתקשורת להתנצל. הדבר החשוב ביותר עבורי הוא המצב של טורה, אני מקווה שנפתח דף חדש ביחסים שלנו ,לא נראה לי שנהיה חברים, אבל אני מקווה שהוא יסלח לי. הגיע הזמן שטורה יחזור לשחק. ויסייע לסיטי לזכות בתארים".

מאז המשחק בו כבש צמד נגד פאלאס, יאיא הספיק לשחק גם נגד ברנלי בליגה, ובשבת הוא אמור להוביל את הקבוצה למשחק סופר קשה נגד צ'לסי החזקה. על פי דיווחים בממלכה, פפ אמור לסגור מעגל ולרשום את טורה גם לשלבים המאוחרים יותר של ליגת האלופות, כדי שיעזור לתכולים במאני טיים של העונה, ובכך לשים סוף לסאגה.

כמו שזה נראה כרגע, למרות שחברים טובים הם כבר לא יהיו, גווארדיולה ויא יא טורה החליטו לשים את המריבה בצד ולשלב כוחות במטרה להחזיר למנצ'סטר סיטי את אליפות אנגליה, וכמובן להצעיד אותה כמה שיותר רחוק בליגת האלופות.

בכל מקרה שלא יהיה, שיתוף הפעולה הזה כולם יוצאים מורווחים, המאמן שמקבל שחקן מצוין לרוטציה בקבוצה, והשחקן שחזר לשחק וקיבל הזדמנות להראות למועדון שאולי הוא כן שווה הארכת חוזה. המרוויח הכי גדול מהסולחה הוא דווקא הקהל באיתיאחד. האוהדים קיבלו בחזרה את אחד מסמלי השינוי שעבר על המועדון, את מספר 42 בתכלת שכל פעם שהוא על המגרש הוא מרגש אותם מחדש, וכשכולם מרוויחים, אין פלא שהקבוצה נראית שמחה וחיה פעם נוספת.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by