בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
"אלירן עטר הוא אופציה, רוצה שנזכה בתואר" 
 
ספורט 5 |
 
רועי זריהן

נמני, הקהל והיעדים. אברמוב בראיון ראשון כבעלי בני יהודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יום שני האחרון, אצטדיון סמי עופר. הפועל חיפה מסיימת ב-1:1 מול בני יהודה וחוגגת הישארות בליגת העל. זה לא הדבר היחיד שקרה ביום שני במסדרונות שבסמוך לחדר ההלבשה של האצטדיון בחיפה לאחר שריקת הסיום. המשחק ביום שני היה המשחק האחרון של משה דמאיו כבעלים של הכתומים. מי שעוד נכח במשחק, היה מי שיתפוס את מקומו: ברק אברמוב. בסיום המשחק השניים הסתודדו, או במילים אחרות: ערכו את טקס העברת השרביט.

כשהוא עוד לא בן 37, אברמוב כבר הספיק לבנות במו ידיו אימפריה כלכלית. בין עסקיו הרבים תמצאו את רשת המסעדות "ג'אפניקה' ו"קינג ג'ורג'". ההערכות הן שהונו של הבעלים החדש של בני יהודה מעורך ב-400 מיליון שקל. כעת, הוא מתפנה לפרוייקט החדש בחייו.

אתה איש עסקים כל כך מצליח, למה אתה צריך קבוצת כדורגל?
"למה? כי זאת אהבה שלי. כדורגל זאת האהבה שלי ובני יהודה בפרט היא האהבה שלי ואני חושב שזה הזמן הנכון להצעיד את בני יהודה קדימה. בכדורגל יש כמה נישות. קודם כל אני רואה את זה כתרומה לקהילה, ולציבור בפרט של שכונת התקווה. זה משהו שעושה לי טוב על הלב ויעשה עוד יותר טוב על הלב כשנעשה דברים טובים עם בני יהודה קדימה".

מי אתה ברק אברמוב?
"אני איש של עשייה, אני בנאדם שאוהבת ללכת למרחקים ארוכים. אני אוהב לעבוד. אני לא רק נותן סמכויות, אני אוהב לעבוד בעצמי".

אתה אחד מהבעלים הכי צעירים אי פעם בליגת העל.
"את הכל בחיים שלי התחלתי מוקדם, כל מה שעשיתי עד היום בחיים הייתי כמעט הראשון".

אתה לא חושב שלעובדה שאתה צעיר יהיה מחיר?
"אני לא מפחד מהטווח הארוך, אבל אני כן יודע שבשנה הראשונה יהיה לי לא קל. אני רואה כבר את הקושי שיהיה בשנה הקרובה ובגלל זה אני חושב שכל האוהדים וכל מי שבני יהודה יקרה לו יצטרך סבלנות. אנשים צריכים להבין שאני בא לתקופה ארוכה, שאני בא להרבה שנים, אני בא להשקיע הרבה מהזמן שלי ומהכסף שלי".

ומה עם האנשים שאומרים שאתה בא להשתמש בבני יהודה כפלטפורמה לקידום העסקיים האישיים שלו?
"העסקים שלי היו קיימים לפני ויהיו קיימים גם אחרי. אני אעשה עוד עסקים בלי שום קשר לכדורגל. הרבה אנשים אמרו גם שאני לא ארכוש את בני יהודה ורכשתי את בני יהודה. אז מה שאנשים אומרים זה בסדר ומה שקורה בפועל זה דבר אחר".

מה פתאום דגדג לך להיות בעלים? הרי היית ספונסר, אז למה לא להישאר ספונסר?
"היה משא ומתן כבר בשנת 2012 והוא לא צלח, גם בגלל הצד שלנו וגם בגלל שאני חושב שמשה דמאיו לא היה בשל למכור אז.  תמיד ידעתי שאני רוצה את זה ואני חושב שאני יכול לעשות דברים יפים ובסוף זה הצליח".

מה כבר הספקת ללמוד? כי אתה כבר עובד בפועל כבעלים.
"הספקתי ללמוד שצריך להיות מחוספס בכדורגל ולהיות חד 24 שעות. אני יכול להגיד לך שבגלל שמגיע בעלים חדש, תמיד חושבים שאפשר להוציא ממנו כסף ולעשות מה שלפני היה יותר קשה. אני כבר הבהרתי לכולם שאני הולך לנהל את בני יהודה בצורה שפויה, בצורה שתהיה טובה לי ולמועדון. לא יהיה פה מישהו שבא לשפוך כספים מיותרים".

יש הבדל בין להיות בעלים של קבוצת כדורגל ולהיות בעלים של מסעדה?
"חד משמעית. קבוצת כדורגל זה לא עסק. מסעדה זה עסק, נדל'ן זה עסק, היי טק זה עסק. קבוצת כדורגל זה משהו שאתה נותן מהזמן שלך ומהכיס שלך והתוצאות לא תמיד מגיעות. בעסקים אחרים, בדרך כלל כשאתה נותן מהזמן שלך ונותן משאבים אז אתה כנראה תצליח".

למה בני יהודה דווקא? בוא נודה, בילדותך היית אוהד בית"ר.
"אני לא אוהד  בית"ר. בילדות שלי הייתי הולך למשחקים של בית"ר ירושלים, זה נכון. אבל בני יהודה זה בלב שלי. זה התרומה לקהילה ואני יכול להגיד לך שבמהלך המשא ומתן שהיה עכשיו, פנו אליי קבוצות שמחפשות בעלים וזה בכלל לא היה שאלה. זה או בני יהודה או כלום".

מה החזון? אמרת שתהיה כאן הרבה שנים.
"אני דיברתי על  הרבה שנים ואני מתחייב שאהיה הרבה שנים בבני יהודה. החזון שלי הוא שתהיה קבוצה טובה, שתהיה מחלקת נוער טובה, שבני יהודה תחזור להיות משפחה כמו שהיא הייתה. אני מאמין שייקח לי קצת זמן, זה לא יהיה מחר בבוקר, אבל אני מאמין שנחזיר את בני יהודה למקום הראוי לה. אני הולך לשים הרבה מאוד כסף במחלקת הנוער, אני עושה שיפוץ כללי למגרש האימונים, אני עושה תנאים שיהיו טובים יותר לשחקנים, כי זה מגיע להם. בוא נדבר עוד 2-3 שנים ותראה את התוצאות, לא בהכרח בבוגרים, אלא דווקא במחלקת הנוער".

איפה היית ממקם את עצמך על הסקאלה בין יעקב שחר ואבי לוזון לצורך העניין, בכל מה שנוגע להתנהלות?
"אני חושב משהו שהוא יותר לכיוון של שחר, כי יש לי את העסקים של  ויש לי את העבודה בשוטף ביום-יום, אבל אני כן רוצה מאוד להיות מחובר לקבוצה".

אתה לא תגיע, לצורך העניין, לאימונים של ילדים א'?
"לא, אבל אני אגיע לצפות בשבת במשחקים של כל מחלקת הנוער. אני אנהל את הכל מלמעלה, אבל לא תהיה שום החלטה שאני לא אאשר אותה".

כמה תהיה מעורב מקצועית?
"בבחירת של השחקנים, של הסגל, אני אהיה מעורב. אבל מפה זה אך ורק הצוות המקצועי. רק בסגל הראשוני אני אהיה מעורב".

מה המטרות לעונה הקרובה?
"האוהדים של בני  יהודה קודם כל יראו שיש דרך, גם אם התוצאות לא יהיו טובות  בשנה הראשונה. אני מקווה שבמשך השנים תהיה הצלחה לבני יהודה. החלום שלי הוא להביא תואר, לא בהכרח אליפות, כי אליפות יהיה קשה להביא לבני יהודה, אבל גביע אפשר להביא".

מה הולך להיות סדר הגודל של התקציב של בני יהודה?
"לא יעלה על 20 מיליון שקל ולא ירד מ-20 מיליון שקל, שזה כמעט כפול ממה שהיה עד היום בבני  יהודה. אני חושב שזה תקציב ראוי מאוד וזה אומר שצריך להביא  לא מעט כסף מהבית בשביל להגיע לתקציב הזה".

מה אומרים האנשים שקרובים אלייך על המהלך הזה?
"קודם כל הם רוצים שיהיה לי טוב ואם זה מה שהחלטתי אז הם הולכים  איתי. יכול להיות שבתוך תוכם מלחיץ אותם כל המהלך הזה וזה לגיטימי, אבל כשהתחלתי את העסקים שלי הם היו לחוצים, אז זה בסדר. ם הייתי רוצה לפרסם את העסקים שלי היה עולה הרבה יותר זול מאשר לקנות את בני יהודה. אבל אני פה מאהבה למשחק, לקבוצה ולקהילה".

אתה יכול להתייעץ היום עם משה דמאיו?
"אני אשמח להתייעץ  איתו, אבל אני חושב שעכשיו זה מוקדם. הוא איש מקצוע ואיש כדורגל שאני לא חושב שיש עוד הרבה כאלה".

באיזה מצב קיבלת את בני יהודה?
"שאלה טובה. קיבלתי  את בני יהודה, לא במצב קטסטרופלי, אבל לא במצב שהיא הייתה לפני השנה הזאת. אבל עם עבודה נכונה וניהול נכון אנחנו נבנה משהו יפה".

גילית חובות פתאום?
"לא, אנחנו מודעים להכל, אבל יש דברים באגודה שלא יתנהלו כמו שהם היו צריכים להתנהל".

 איזה בני יהודה נראה השנה מבחינת סגל שחקנים?
"אולי יהיו שמות פחות מפוצצים, אבל תהיה קבוצה שמחה, דינמית, שרוצה ורצה. יכול להיות שיהיה שחקן שעד היום לא היה בבני יהודה. אלירן עטר הוא אופציה אחת, כמו אחרות, שאכניס את היד לכיס ואביא אותו. אני לא מתחייב על זה, זה משהו שצריך  להיות בתוך הדנמיקה של הקבוצה".

מה הסיפור שלך עם אבי נמני? אתם נראים הרבה ביחד.
"אבי נמני הוא  חבר שלי, כמו שיש לי חברים  אחרים בכדורגל".

אבל הוא סוכן שחקנים מאוד מאוד מפורסם. הוא עוזר לך בבניית הקבוצה?
"ממש לא. מי שיבנה  את הקבוצה זה אני והצוות המקצועי שלי. הדבר הראשון שאני רוצה לשנות אותו הוא נושא הקהל. אני חושב שהקהל התרחק מהקבוצה בשנים האחרונות בצורה מאוד כואבת. כי אני יודע כמה הם אוהבים את הקבוצה וכמה הקבוצה חשובה להם וכל מה שקרה בשנים האחרונות עם משה דמאיו זה היה תקופה מאוד מאוד רעה בשביל כולם, גם בשביל הקבוצה וגם בשביל האוהדים. אני מתכוון לעשות מהלכים אינסופיים בשביל להחזיר את הקהל למגרשים בלי קשר להצלחות או לכישלונות. לבני יהודה בלי קהל יש סיכוי קטן להצליח".

אבל בשנה הבאה אתם משחקים במושבה, זה משהו שיכול לפגוע במטרה שלך להחזיר את הקהל למגרשים.
"גם אם יהיה  צריך להביא הסעות וכל מה שיהיה צריך לעשות אני אעשה  בשביל להחזיר את האוהדים למגרשים".

מינית את יוסי כהן להיות נציג הבעלים בבני  יהודה. מי זה יוסי כהן?
"יוסי כהן הוא  חבר שלי מילדות, הוא עובד איתי כבר מספר שנים בעסקים הפרטיים  שלי והוא הולך להיות כל היום בבני יהודה וזה הולך להיות  טוב מאוד למועדון כי הוא  איש ניהול יוצא מן הכלל".

משה דמאיו אמר במסיבת העיתונאים כשבה הוא הודיע על עזיבתו, שהוא לא מכיר עוד מקרה שבו מועדון נמכר כשיש לו יתרה בחשבון.
"אני קצת חולק על זה. זה נכון שאני חתום על כך שאני מאשר שלמועדון יש יתרה, אבל אם בודקים את הדקויות זה לא נכון. כי  בפועל אני צריך להזרים עכשיו  כמה מיליונים בשביל לסגור את כל העבר של בני  יהודה. אני אתן לך דוגמא: חוב לחברת 'לאן', חוב לחברת אבטחה, לרשויות המס. לעומת זאת, יש הסכם עם עיריית  תל אביב שהיא צריכה  10 מיליון שקלים על שימוש במתקנים מחוץ לשכונת התקווה, זה לא כסף שנכנס לעמותה. בשורה התחתונה, היום אני צריך להזרים הרבה מאוד כסף. אני חושב שגם משה דמאיו יודע שלא קיבלתי את הקבוצה בפלוס, המצב הוא בסדר גמור בהשוואה לקבוצות אחרות, אבל זה רחוק מלהיות פלוס".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by