בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
העד המרכזי נעדר, דיון מכבי וסכנין נדחה 
 
 עו"ד מורן מאירי בבית הדין   
ספורט 5 |
 
מוטי פשכצקי

השוטר שכתב את הדו"ח לא הגיע, סלע קבע דיון בעוד שבועיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

במסגרת היום העמוס בבית הדין לההתאחדות לכדורגל היום (רביעי), נערך גם הדיון בעניין המהומות בדוחא בשבוע שעבר בין בני סכנין למכבי ת"א, אך הוא נדחה לעוד שבועיים מאחר וההתאחדות אינה שלחה את קצין המשטרה שהגיש את הדו"ח נגד הקבוצות, אלא שוטר אחר, רב פקד יניב סוויסה, שהגיע על מנת להעיד, מה שלא הוסכם על נציגי מכבי ת"א בראשותו של העו"ד מורן מאירי. את סכנין, אגב, ייצגו בדיון מוחמד אבו יונס, עו"ד אמיר רוזנברג ועמרי אפלבאום.

עו"ד מורן מאירי של מכבי ת"א התנגד להשתתפותו של סוויסה ואמר: "מבקש להתנגד להשתתפותו של רב פקד סוויסה מאחר וניצב משנה רמי נוימרק לא התייצב היום לעדות וחקירה נגדית הרי מתבקשת פסילת הראייה בעניינו והוצאתה מהתיק". למעשה, מכבי ת"א טוענת שהיא הכינה עצמה לדיון מול הקצין נוימרק שהגיש את הדו"ח בעניין המהומה ובסופו של דבר הגיע סוויסה ללא הודעה מראש. גם עורך דינה של בני סכנין גיבה את מאירי והצטרף לבקשה.

"אב בית הדין המשמעתי עו"ד ישראל שמעוני הצהיר שעותק עב כרס מנוימרק יועבר אלינו ואכן זה קרה", הוסיף מאירי ותקף את התנהלות ההתאחדות: "נערכנו לזה עם חקירה נגדית מול נוימרק. כל עבודתנו ירדה לטימיון מאחר והוא לא התייצב. המאשימה (ההתאחדות) אף לא טרחה להודיע לנו שנוימרק לא הגיע".

"מדובר בהטעייה מכוונת, לא ניתן להשתמש בראייה שהמגיש אותה לא הגיע ולא ניתן להפתיע בצורה כזו ע"י הבאת עד אחר לדיון", הוא המשיך לתקוף. "אני מבקש לשחרר את העד הנכבד ולחילופין מבקש לדחות את הדיון למועד אחר אליו יזומן נוימרק. עולה לי החשש שלא סתם בחרה המאשימה לנקוט בטקטיקה פסולה זו ואין לאפשר את עדותו של הקצין סוויסה". דווקא בשלב זה, נציג סכנין לא עמד לצידו של מאירי והפתיע: "בניגוד למכבי, אני לא מאשים את ההתאחדות ואיני מסכים לדחיית הדיון מאחר ואנו כבר כאן".

תובע ההתאחדות ניר רשף טען: "ביקשנו את זימונו של ניימרק. לא דיברתי איתו מעולם למעט שעה לפני הדיון כשהודיע לי שלא אוכל להגיע ונאלץ לשלוח קצין אחר. בית הדין על פי התקנון ינהל את הדיון באופן שנראה לו צודק ונכון". מאירי השיב: "לא שמעתי התייחסות מההתאחדות לעניין בקשתי לדחיית הדין לצורך הבאתו של מר ניימרק ויש בכך כדי לחזק את חששותי שדבריו של ניימרק עלולים לסתור את כתב האישום".

הדיין עמנואל סלע התערב בדיון, ביקש מרב פקד סוויסה לצאת מהחדר והציג לנציגי הקבוצות: "כותב הדו"ח כנראה נסמך על מה שנאמר לו על ידי העד הזה, אולי נשמע אותו ואז תחליטו". עורכי הדין של שתי הקבוצות הגיבו: "לא מוכנים לקחת סיכונים ולא לעשות שום הטבות. כתב האישום חמור ואנחנו רוצים לפעול מול מי שחתום על הדו"ח. אסור לפגוע בזכויות שלנו, האיש לא בא ולא ניתן לקיים דיון". עו"ד רשף טען שניתן לקבל ראיות על פי תקנון המשמעת, אך נציג סכנין לא הסכים: "מדובר בתיאור עובדתי שנכתב ע"י קצין שאינו נמצא בדיון ולא ניתן לחקור אותו".

מאירי טען שלא ניתן להעניש את מכבי ת"א באירועים עד אחרי הדיון של ראיקוביץ' ביוני. "אם הוא יזוכה, זה ישפיע על התנהגות הנאשמת", הוא אמר. "לא ניתן לדון אפילו למראית עין בנושא של התנהגות בלתי הולמת מצד שחקנים ואנשי צוות".

סלע הגיב: "הצלחת לבלבל אותי. אתה רוצה לתפוס את החבל בשני קצותיו. מה הבעיה אם אקיים דיון ולא אתייחס לראיקוביץ'?". מאירי: "מדובר בביזוי החלטת בית המשפט". כמו כן, מאירי טען כי כתב האישום חסר: "שמו של יובל אבידור לא מוזכר, על אף שהוא היה באירוע. גם שמו של פיזיותרפיסט בני סכנין ואדם נוסף שתקפו את ראיקוביץ' לא מוזכרים. כתב האישום מגמתי ומכוון נגד מכבי".

אחרי ששמע את כל הטענות, החליט הדיין סלע לדחות את הדיון בסופו של דבר. חשוב לציין כי במשך כל זמן הדיון, השופט במשחק אוראל גרינפלד והמשקיף לא הורשו להיכנס לחדר הדיונים וישבו בחדר צדדי למעלה משלוש שעות. "עד יום שני יצטרך להודיע התובע אם ניימארק יגיע ותגובותיו לטענות המקדמיות שהציגו הצדדים. שבוע ימים לאחר מכן יצטרכו נציגי הקבוצות להגיב על דברי התובע", הכריע סלע.

סלע גם היה אמור לשפוט בעניין הדלקת האבוקות של אוהדי מכבי ת"א מול הפועל ב"ש והמהומה בחצי גמר הגביע מול סכנין אבל העדיף שלא: "לא מוכן להתחיל דיון חדש ביום השואה".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by