בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
סופי: ראיקוביץ' ישחק במשחק העונה נגד ב"ש 
 
ספורט 5 |
 
מוטי פשכצקי ושירי אלג'ם

המחוזי הכריע אחרי דיון בהול: שוער מכבי ת"א רשאי לשחק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדיון בעניין העונש של פרדראג ראיקוביץ' בבית המשפט המחוזי הוקדם מיום רביעי והתקיים היום (שני) אחרי שההתאחדות לכדורגל הגישה לבית המשפט המחוזי בקשה דחופה לביטול ההחלטה להוציא צו עיכוב במעמד אחד, בקשה לעיון מחדש ולביטול ההחלטה ולחילופין בקשה להקדמת מועד הדיון.

המשמעות היא ששיתופו של ראיקוביץ' במשחק העונה עדיין בספק, כאשר בקרוב תתקבל החלטה לגבי השוער. לדיון הגיעו נציגי ההתאחדות, עו"ד יוחאי הורוביץ ועו"ד יניב פרידמן ותובע ההתאחדות ניר רשף. עו"ד מורן מאירי ייצג את מכבי ת"א. עוד לפני פתיחתו, השופט איתן אורנשטיין טען כי הסרבי צריך להגיע לדיון, שעות ספורות לפני שהוא צריך לעלות למשחק העונה. אורנשטיין אמר בפתיחת דבריו: "איך המבקש (ראיקוביץ') לא הגיע? לא מעניין אותו הדיון? אדם שמגיש תביעה לבית משפט צריך להגיש תצהיר. לא מקובל עליי שהוא לא פה". מאירי ענה: "המשמעות של להביא אותו לכאן היא שהוא לא יוכל לשחק מול ב"ש".

עם זאת, הדיון התחיל בלעדיו ומאירי טען בשם ראיקוביץ': "האישום נוקט במילים נסיבות מחמירות. למה הוא נוקט במילים האלה? זה לא שהעמידו אותו לדין על דחיפה האישום נגדו הוא שהוא דחף וזה גרם למהומה.  האם הוא גרם למהומה או שיש רצף של אירועים שגרמו למהומה? זה משנה את תמונת האישום נגדו".

"דחיפה שגרמה למהומה כל כך גדולה זה היה האישום נגדו. ביקשתי ייצוג. יש לו קשיי שפה, הוא פחות משנה בישראל. וגם הנסיבות המחמירות, האישום נגדו, אפשר לראות שכשהוא דחף כבר יש מהומה. לשאלת סמכות בית המשפט להתערב במוסדות השיפוט של ההתאחדות. כאשר יש פגיעה בכללי הצדק הטבעי, הזכות לטיעון, חשש למשוא פנים. הזכות לטיעון נפגעה במקרה זה לפחות שלוש פעמים".

השופט אורנשטיין ביקר את נציגי ההתאחדות על כך שההחלטה לא להעניק ייצוג לראיקוביץ' לא מנומקת: "אם הדיין נתן החלטה אילמת איך אפשר לחיות עם זה?". הורוביץ ענה לאורנשטיין: "הם לא מבקשים רק ייצוג, אלא מבקשים גם לנהל את התיק. הסמכות להמציא ראיות מעבר לחקירה של הנאשם עצמו הם בידי בית הדין. השחקן הגיש מכתב בשפה באנגלית, שסייע לו עורכי דינם של מכבי ת"א. הוא הגיש כתב הגנה באנגלית שנוסח בעזרת באי כוחו. אנחנו מדברים על דחיפה של אדם. הנאשם לא הגיע בכלל לדיון". במהלך הדיון הגיע גם היועץ המשפטי של ההתאחדות, אפרים ברק.

למרות דבריו של הורוביץ, אורנשטיין המשיך בקו שלו: "מדובר בנאשם שלא יודע עברית, שנמצא בארץ כמה חודשים בלבד, צריך להפעיל שיקול דעת. אין דינו של שחקן זר שנמצא כאן ארבע שנים לשחקן שנמצא כאן מספר חודשים. אני מאוד לא אוהב את זה שאין זכות ערעור. שללתם בתקנון זכות חוקתית. הדלת סגורה לחלוטין. אפילו על דו"ח חניה יש זכות ערעור".

הורוביץ הוסיף: "אנחנו רואים פגיעה קשה אם יוחלט להתערב בהחלטות של בית הדין וגם אם יידחה הביצוע. אנחנו פה כדי שהמשחקים יהיו שוויוניים, ליגה מנהלים בצורה שבה כתוב התקנון. התיק הזה מתבסס כל כולו על זכות הייצוג, אבל לדיון עצמו השחקן לא הגיע. הוא שלח עורכי דין ושלח כתב הגנה רק כדי שיוכל לשחק היום? ככה לא צריכים לנהל ליגה".

כזכור, רק אתמול פנתה מכבי תל אביב לבית המשפט המחוזי והצליחה להוציא צו מניעה על החלטת בית הדין ולאפשר לשוער הסרבי לשחק במשחק העונה מול הפועל באר שבע הערב. כפי שפורסם אצלנו כבר אתמול, בהתאחדות לא אהבו את ההחלטה והחליטו להשיב אש ולהילחם בה.

בינתיים, בלשי משטרה עצרו אתמול תושב תל אביב בן 26 בחשד לספסורת בכרטיסים למשחק העונה. החשוד הציע למכירה באמצעות אתר מכירות ארבעה כרטיסים במחיר של 1,110 שקלים לכל כרטיס. בלשי המשטרה שהתחזו לרוכשים פוטנציאליים קבעו פגישה עם החשוד ומשהושלמה העסקה הודיעו לו על מעצרו והוא הועבר לחקירה.

"תופעת הספסרות מנצלת באכזריות ובציניות את אוהדי הספורט באשר הם", במשטרה מסרו. "המשטרה לא תחסוך באמצעים ובמאמצים כדי להגיע אל אותם עבריינים ולמצות עימם את הדין".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by