בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
ישראל ניצלה: ההצבעה לגבי ההשעיה בוטלה 
 
ספורט 5 |
 
מערכת אתר ערוץ הספורט

רג'וב הסיר את התלונה הראשית אבל רשם הישגים בקונגרס

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אפשר לנשום לרווחה: הכדורגל הישראלי ניצל עד להודעה חדשה. אחרי יום ארוך ודרמטי שכלל עליות וירידות - ההתאחדות הפלסטינית החליטה בסופו של דבר להוריד את ההצעה מסדר היום דקות לפני שההצבעה אמורה היתה לצאת לדרך. יו"ר ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב עלה על הבמה והודיע: "אני מושך את התלונה לעת עתה".

מדובר בהישג מסוים עבור המשלחת הישראלית שנלחמה עד הרגע האחרון כולל פגישות לתוך הלילה ואפילו מפגש משולש בין יו"ר ההתאחדות עופר עיני, נשיא פיפ"א ספ בלאטר ורג'וב שעתיים לפני מועד ההצבעה. למעשה הצדדים הגיעו כבר מראש להסכמה על מספר סעיפים: 1. הקמת ועדה שתדון בבעיות בין הצדדים (בהתאם להצעה קודמת של אופ"א) 2. הענקת תעודות מעבר מיוחדות לספורטאים הפלסטינים ולמנהלים כדי שיוכלו לנוע בחופשיות במעברים ללא בעיות. 3. תרומות שהפלסטינים יקבלו (דוגמת ציוד) לא יעוכבו במכס ולא יידרשו לשלם עבורן מיסים. 4. ייבחנו בחיוב אפשרות להקים איצטדיונים ומגרשים לטובת קבוצות הכדורגל שבתחומי הרשות.

בהצבעה שכן הובאה לאישור הקונגרס נקבע כי תוקם ועדה שתפקח על אותן נקודות לאחר שהושג רוב של 90 אחוזים מהקולות. לשמחתה של ישראל הסעיף הבעייתי הנוגע ל-5 המועדונים הממוקמים מעבר לקו הירוק ירד מהפרק.

עוד לפני הדרמה סביב ההצבעה, התחוללו לא מעט אירועים נוספים. כבר משעות הבוקר מפגינים פרו פלסטיניים עמדו מחוץ לאולם ובשלב מסוים אף ניסו לחסום את אחת הכניסות למתחם. מאוחר יותר שתי מפגינות נכנסו למליאת הקונגרס כשהם מניפות דגלי פלסטין וזורקות כרטיסים אדומים, שחלקם פגעו במשלחת הישראלית. דרמה גדולה התרחשה בצהריים, אז משטרת ציריך הודיעה כי קיבלה התרעה על חומר נפץ באזור הקונגרס. יחידת כלבנים נשלחה למקום אבל אחרי שעה קלה, החשש הוסר.

רג'וב: "אני מקבל איומים כל חיי מישראלים, מרקל ביקשה ממני להסיר את ההצבעה"'
''השנה אני מגיע עם הצעה להשעות את ההתאחדות הישראלית'', אמר רג'וב בפתיחת דבריו כשניתן היה לחתוך את המתח באוויר, ''דבר שאני חושב שנכון אבל המון קולגות שאני אוהב ומעריך ביקשו ממני והסבירו לי כמה זה כואב עבורם לשמוע שבמשפחה כזאת ישעו את אחת החברות אבל בסופו של דבר מי שהבקשה שלו היא מצווה עבורי הוא מר טוקיו - היורש של נלסון מנדלה הגדול. הוא אמר לי ג'נרל אתה צריך לתעל את המשחק הזה לאהבה, לחברות, שכנות וסובלנות במקום לשנאה ונקמה''.

''הוא אמר לי תפיל את ההצעה, כולם אמרו לי - 'אנחנו לא רוצים שיהיה לנו נשיא שמשעה התאחדות'. אז החלטתי להפיל את ההצעה, אבל זה לא אומר שאני אוותר על ההתנגדות שלי, לפי הפרוטוקול של פיפ"א. כדי להגן על הכדורגלנים הפלסטינאים כדי לתת להם להנות מהמשחק. אני חושב שזה הזמן להחליט לגבי שלושה דברים: 1. חופש התנועה של הכדורגלנים לתוך ומחוץ לשטחים הפלסטינים. הייתי צריך לשלם כסף רב כדי לשחרר ציוד שנעצר במכס. 2. אני רוצה מנגנון של פיקוח: הקונגרס ולא הוועד הפועל כי הוא נכשל. צריך מנגנון שיעקוב אחרי מה שקורה בשטח. 3. הנושא הבא זה גזענות - זה הזמן להניף כרטיס אדום לגזענות בפלסטין ובכל מקום. חמישה מועדונים ישראלים משתתפים בליגות הרשמיות בישראל, אבל הם נמצאים בשטחים פלסטיניים שנמצאים בכיבוש על ידי הישראלים. אני מבקש מכם קולגות להצביע ולקבוע שהנושא הזה יילך לאו"ם. אם זה בישראל יש להם זכות לשחק כדורגל ולהנות מכדורגל אבל אם לא אז המועדונים האלה צריכים להיות מורחקים מכל פעילות''.

''להתאחדות הישראלית אני רוצה לומר: אתם צריכים להתלונן לממשלה שלכם ולא אליי. אתם לא צריכים לנסות להגן על הכיבוש, זה הזמן שלי ושלכם ללחוץ ידיים ולהתחבק למרות שסבלתי המון מדי הממשלה שלכם, אבל ערכי פיפ"א מחייבים אותנו לשתף פעולה. בלאטר הציע משחק משותף בין ישראל ופלסטין ואני בעד אבל בואו נוציא את זה לפועל ונשנה את האווירה באיזור''.

''הם לא רוצים שנהיה בפלסטין, אנחנו 4.5 מיליון חובבי כדורגל, מה שקרה בעזה בשנה שעברה לא עצר אותנו ואנחנו ממשיכים לשחק כדורגל ואני כאן בשביל לשחק כדורגל ולא פוליטיקה. אני לא רוצה להבקיע שערים אני רוצה לסיים את הסבל. אני מבקש את תמיכתכם ושתגנו על העם שלי''.

''אולי בשנה הבאה אני לא אהיה בחיים'', סיכם רג'וב. ''כל יום אני מקבל איומים על חיי מצד הישראלים. אני מודה לכל מי ששיכנע אותי לבטל את ההשעיה. אני בעצמי לא הבנתי את הצד השלילי של ההשעיה. אנג'לה מרקל ביקשה ממני לאור ההשלכות שיכולות לקרות  - אז ביטלתי''.

עיני: "אתה רוצה למנוע מילדים לשחק כדורגל?! בו נשתף פעולה"
לאחר מכן עלה עופר עיני לבמה והציג את הצד הישראלי. ''ראשית אני שמח שרג'וב משך את ההצעה להשעות את ישראל אבל אני לא רוצה לבוא בהאשמות לצד הפלסטיני. הכדורגל חייב להיות גשר לשלום, שלום שכולנו רוצים. אני אומר לרג'וב בוא נניח לפוליטיקאים לדבר פוליטיקה, בוא אני ואתה נעשה ביחד את הכדורגל הכי טוב שאנחנו יכולים. אמרתי לך באופן אישי ואני אומר את מול כולם: אני רוצה שנשתף פעולה אני רוצה שנעבוד ביחד אני רוצה שנחבק אחד את השני! אני רוצה שנקשיב ונשמע אחד את השני''.

''על דבר אחד לא הסכמתי איתך: אסור לערב פוליטיקה. כל מחלוקת שיש בתוך פיפ"א צריך להיפתר פה. פיפ"א לא יכולה ליצור תקדים של פנייה לאו"ם כדי לפתור את הבעיות שלנו כאן. הזכרת 5 מועדונים, רוב המועדונים האלה הם מועדוני ילדים, אנחנו רוצים למנוע מילדים מלשחק כדורגל? אני רוצה שילדים פלסטיניים וישראלים ישחקו כדורגל. אני מקווה שבעזרתכם נוכל לעשות כדורגל שמוביל לשלום".

והיתה גם לחיצת יד
לאחר מכן שני ראשי ההתאחדות לחצו ידיים וזכו לתשואות מהקהל ברגע שלבטח ייזכר מהיום הזה. כרגע קשה להצביע על מנצח ברור: מצד אחד ישראל מנעה את ההצבעה ולא נתקלה בבעיה בנוגע ל-5 המועדונים מעבר לקו הירוק. מצד שני, רג'וב זכה לבמה רחבה וגם העביר את נושא הפיקוח.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by