בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
האיגוד יוכל להעמיד לדין ולקנוס אוהדים 
 
 מעבירים את האחריות לאוהדים. (למצולמים אין קשר לכתבה. צילומים: אלן שיבר, מנהלת הליגה)   
ספורט 5 |
 
רועי גלדסטון

תקדים: באיגוד הטילו את האחריות גם על קהל שיתפרע במגרש

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הנהלת איגוד הכדורסל קיבלה אמש (שלישי) החלטה משמעותית שיכולה לשנות את דרכי התנהגות האוהדים באולמות הכדורסל ואף את כמות האוהדים. הנהלת האיגוד החליטה לקבל את הצעתה התקדימית של היועצת המשפטית של האיגוד, עו"ד רונית אמיר יניב, לפיה הארגון יוכל להעמיד לדין גם אוהדים שיעברו על תקנון המשמעת.

מבחינה טכנית, ההנהלה אישרה את הרחבת ההגדרה "פרט" בסעיף 6 לתקנון המשמעת וכללה את המילים "לרבות אוהד במשחק בליגות המקצועניות (ליגת על גברים, נשים ולאומית גברים)". משמעות ההחלטה היא שהאחריות על התנהגות האוהדים לא תהיה רק של הקבוצות, אלא על כל אוהד ואוהדת, וזאת כחלק ממלחמתו של איגוד הכדורסל באלימות בכלל ובאלימות המילולית בפרט.

בהיבט הפרקטי של יישום התיקון, יודפסו על כל הכרטיסים למשחקים נוסח אחיד לפיו המשתמש בכרטיס מקבל על עצמו את סמכות איגוד הכדורסל ותקנוניו למשך המשחק, ובסמוך לו (לפני ואחרי). בנוסף, ייתלו שלטים בכל האולמות ומכירת המנויים תהיה כפופה להכללת תנאי זה בכתב בעת הרכישה.

לפי התיקון, האיגוד למעשה מכפיף את האוהד לסמכותו, במקביל לחוקי המדינה, כאשר הדבר כולל את הסנקציות הקבועות בתקנון המשמעת. התיקון יאפשר ליועמ"ש להעמיד לדין משמעתי אוהדים ולהטיל עליהם סנקציות אישיות, כגון הרחקה מהמגרשים ואף קנס בפועל (!). באיגוד מעריכים כי הענישה האישית תרתיע אוהדים מהתנהגות בלתי ספורטיבית. עם זאת, באיגוד מדגישים כי ההחלטה לא פותרת מאחריות שילוחית למעשי האוהדים ולהטיל עליהן סנקציות בהתאם.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by