בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
זה קורה: מושאלים יוכלו לשחק מול קבוצתם 
 
 מושאל ידוע. בן רייכרט (אלן שיבר)   
ספורט 5 |
 
מוטי פשכצקי

המלצות לשינוי הוגשו. עוד נקבע: שחקן לא יהיה שייך לצד ג'

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ועדת התקנון של ההתאחדות לכדורגל העבירה את המלצותיה לשינוי חוקים בתקנון ובשבוע הבא בישיבת ההנהלה יאושרו ההמלצות. השינוי המשמעותי ביותר נוגע לתקנות הנוגעות להשאלת שחקנים. מלבד זאת, המלצות אחרות נועדו בין היתר למנוע מתאגידים או אנשים פרטיים להחזיק בזכויות כלכליות בכרטיס שחקן (צד ג', מ.פ), אלא אם היה רשום בשורותיה 30 ימים, יגרמו לאחידות בענישה, ימנעו את טרחת הנאשמים לבוא לוועדת המשמעת ויפחיתו את העומס הרב בבתי הדין בימי רביעי תוך מתן עונשים אוטומטיים על עבירות משמעת והפיכתן לעבירות "ברירות שיפוט" שיסתכמו בקנסות קבועים בחוק במקרה שתוותרנה על זכותן להתגונן.

כאמור, המהלך החשוב ביותר עליו המליצו בוועדה הוא בסעיף (13 ב') בתקנון, כשמעתה חל איסור מצד קבוצות שהשאילו שחקנים למנוע מהם לשחק נגד הקבוצות מהם הושאלו או לדרוש קבלת פיצוי או החזרת דמי ההשאלה במקרה והקבוצה השואלת תבקש בכל זאת לשתף את אותו שחקן. הסעיף למעשה אוסר הכללת סעיף המגביל את השחקן המושאל ליטול חלק במשחק שבין הקבוצה השואלת לקבוצה המשאילה.

בנוסף, נקבע שעבירות בעלות אופי טכני (לדוגמא: הופעה בניגוד להוראות/ אי מילוי חובות קבוצה ביתית/ הופעה למשחק ללא מאמן-מדריך/ איחור של קבוצה בעליה למשחק), העולות בפני ביה"ד באופן תדיר ובשגרה משתייכות לקבוצת העבירות ה"קלות".

בוועדה יושבים עו"ד של מכבי ת"א מורן מאירי, חבר הנהלת ההתאחדות עו"ד עמית פינס, היועץ המשפטי של ההתאחדות, אפרים ברק, בעלי מכבי הרצליה אריאל שיימן, בעלי הפועל ב"ש אלונה ברקת, מנהלת המחלקה המשפטית בהתאחדות, עו"ד אמיר נבון והיועץ המשפטי לשעבר, משה אביבי.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by