בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
מיליונים ונקודות הלכו לפח, קריאף מאשים 
 
 מאשים את בית הדין. קריאף (דני מרון)   
ספורט 5 |
 
מוטי פשכצקי

התפרעויות האוהדים עולות לבית"ר ביוקר, השחקנים נגד ביה"ד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לאנשי בית"ר ירושלים יש כנראה חניה שמורה בכניסה לבית הדין של ההתאחדות והנחה קבועה בקיוסק הקרוב. לא פחות מ-17 פעמים הגיעו אנשי בית"ר העונה לבית הדין, לא כולל ערעורים. הפעם הראשונה הייתה אחרי המשחק הביתי מול מכבי חיפה במחזור השני, כשאחד האוהדים התפרץ לשדה המשחק והפעם האחרונה הייתה בגין הקללות הגזעניות לאחמד עאבד מקרית שמונה.

העונש הראשון היה קנס בפועל בגובה 3,000 שקלים והעונש האחרון היה הפחתת שתי נקודות בפועל. ובתווך? עשרות קנסות, חמישה משחקי רדיוס ונזק כספי ותדמיתי אדיר למועדון. הסעיפים המרכזיים במרבית ההעמדות לדין: קריאות גזעניות, התפרעויות אוהדים ואיחורים בעלייה למגרש. הענישה המרכזית, זו שגרמה לנזקים כספיים עצומים לאלי טביב למועדון, נובעת מהתנהגות האוהדים ביציעים.

אז כמה זה בדיוק עולה לאלי טביב? קשה לתת הערכה מדויקת, אבל אפשר בוודאות לומר שמדובר במיליונים על גבי מיליונים, בוודאי אם הקבוצה תפספס את הכרטיס למוקדמות הליגה האירופית בגלל הפחתת הנקודות האחרונה. בית"ר ספגה העונה קנסות בבית הדין בסך כולל של 222 אלף ש"ח. בנוסף, נענשה במשחק ללא קהל מול בני סכנין ובארבעה משחקי רדיוס מול הפועל רעננה, מכבי תל אביב, מכבי פ"ת והפועל באר שבע. להלן רשימת העונשים (בפועל בלבד) שהוטלו על בית"ר העונה.

יותר קנסות מניצחונות: בית"ר העונה בבית הדין
22.9 (תאריך המשחק), מול מכבי חיפה: קנס בסך 3,000 ש"ח. הסעיפים: עבירה על תקנוני ההתאחדות והתפרצות לשדה המשחק.
27.9, מול הפועל עכו: קנסות בסך 8,000 ש"ח + פיצוי להפועל עכו בגין נזקים לאיצטדיון. הסעיפים: התנהגות בלתי הולמת של אוהדים, איחור בעלייה למגרש.
27.10, מול הפועל ת"א: קנס בסך 15,000 ש"ח. הסעיף: התפרעות אוהדים.
8.11, מול הפועל חיפה: קנס בסך 6,000 ש"ח. הסעיף: איחור בעלייה למגרש.
23.11, מול בני סכנין: רדיוס אחד + קנס בסך 20,000 ש"ח + פיצוי לסכנין בגין נזקים לאיצטדיון. הסעיפים: קריאות גזעניות והתפרעות אוהדים.
8.12, מול מכבי ת"א: קנס בסך 9,000 ש"ח. הסעיף: איחור בעלייה למגרש.
15.1, מול הפועל אשקלון: קנס בסך 20,000 ש"ח. הסעיף: התפרעות אוהדים.
19.1, מול הפועל ת"א: קנס בסך 25,000 ש"ח + סגירת היציע המזרחי למשחק + משחק רדיוס. הסעיף: התפרעות אוהדים.
26.1, מול מכבי נתניה: משחק רדיוס + משחק בית בלי קהל + קנס בסך 40,000 ש"ח + הפחתת נקודה על תנאי. הסעיפים: קריאות גזעניות, פגיעה על ידי אוהדים, התפרעות אוהדים, עבירה על תקנוני ההתאחדות.
1.2, מול הפועל קרית שמונה: קנס בסך 20,000 ש"ח + שני משחקי רדיוס. הסעיפים: קריאות גזעניות, עבירה על תקנוני ההתאחדות.
22.2, מול מכבי פ"ת: קנס בסך 8,000 ש"ח. הסעיף: התנהגות בלתי הולמת של אוהדים.
9.3, מול מכבי ת"א: קנס בסך 10,000 ש"ח (תרומה). הסעיף: הפרה של תקנוני ההתאחדות.
14.3, מול הפועל רעננה: קנס בסך 8,000 ש"ח. הסעיף: התנהגות בלתי הולמת של אוהדים.
5.4, מול מכבי חיפה: קנס בסך 25,000 ש"ח. הסעיף: התפרעות אוהדים.
19.4, מול מכבי ת"א: קנס בסך 5,000 ש"ח. הסעיף: התפרעות אוהדים.
2.5, מול הפועל קרית שמונה: הפחתת 2 נקודות + סגירת היציע המזרחי למשחק אחד. הסעיף: קריאות גזעניות.

השחקנים מאשימים את בית הדין
מבחינת שחקני בית"ר ירושלים - אופיר קריאף ואיציק כהן - האשם היחיד הוא בית הדין ולא האוהדים האחראים על קריאות גזעניות לעבר אחמד עאבד. "אנחנו עובדים קשה באימונים, מתגברים על משברים, הפסדים ותקופות לא טובות, עולים לשחק פצועים ומקריבים הכל בשביל הקבוצה ונלחמים על כל נקודה. בסופו של דבר, בהחלטת בית דין, שלצערי כבר לא חדשה שלנו, רומסים אותנו. מתסכל, מרגיז. אלה נקודות כל כך חשובות. אנחנו ננצח גם את זה", אמר קריאף.

איציק כהן הוסיף את ה"אני מאשים" שלו, בתיאור ציורי: "בושה וחרפה, לא מגיע לליגה הזאת קבוצה כמו בית"ר. כל אחד שיוצא נגד בית"ר מיד עושים אותו מלך, ערימה של צבועים על אריה אחד. נקודות ומיקום צריכים להיקבע על המגרש ולא בשום מקום אחר".

בהתאחדות הגיבו להחלטת בית הדין בעניין בית"ר: "החלטות בית הדין מתקבלות ללא משוא פנים ומתוך שיקול דעת מקצועי. עצמאות בתי הדין וחירותם לקבל החלטות בכל נושא ולגבי כל מועדון כלל אינה מוטלת בספק".

עובדים קשה יום יום באימונים, מתגברים על משברים, הפסדים, תקופות לא טובות, עולים לשחק פצועים, מקריבים הכל בשביל הקבוצה, נ...

Posted by Ofir Kriaf on Thursday, May 7, 2015
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by