בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
פואד: אני מצטער. הייתי תחת השפעת אלכוהול 
 
ספורט 5 |
 
שירי אלג'ם

נדחה מתן העונש לאוהד שתקף את זהבי. התובע דורש שנת מאסר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נדחה מתן גזר הדין של פואד. אוהד הפועל תל אביב, אלרועי ידעי הגיע הבוקר (שלישי) לבית משפט השלום בחיפה, שם דנו התביעה וההגנה בעונשו הצפוי בעקבות פריצתו לכר הדשא בדרבי התל אביב בחודש אוקטובר 2014, ותקיפת קשר מכבי תל אביב ערן זהבי. התביעה דרשה מאסר בפועל של 12 חודשים - התקופה המינימלית על פי חוק הספורט שיזם חבר הכנסת יואל רזבוזוב, שגם נכח בדיון. סניגורו של ידעי ביקש עונש של עבודות שירות והרחקה קצרה מהמגרשים. השופט אמר בהחלטתו: "טרם גיבשתי עמדתי. אני דוחה את מתן גזר הדין ל-13 ביולי בשעה 9:00. ככל שאמצא לנכון ולאחר שאשקול את כלל הנתונים שהובאו לפניי בעת טיעוני הצדדים, תינתן החלטה בדבר הפניית הנאשם".

ידעי, שמיוצג על ידי עורכי הדין חיים יצחקי ואילן ציבולבה, כפר לפני מספר חודשים בהאשמות נגדו וטען כי כלל לא פרץ למגרש במטרה לפגוע בערן זהבי. בסופו של דבר הוא חזר בו והודה בפני שופט בית משפט השלום בת"א, שמאי בקר, בכל העבירות המיוחסות לו בכתב האישום: פריצה לשדה המשחק, התפרעות במקום ציבורי, תקיפה הגורמת לחבלה של ממש ושימוש בכח/איומים כדי למנוע מעצר.

בתום הדיון קיבל ידעי את זכות המילה האחרונה, והביע חרטה על אירועי הדרבי: "אני מאוד מצטער על המקרה. המקום שלי הוא לא על הדשא אלא ביציע. עד עכשיו לא נחשדתי בשום דבר, אני בדרך כלל עושה רק טוב גם במגרש וגם מחוצה לו. אני רק מחפש למי אפשר לעזור ורותם אליי אנשים נוספים. באותו מקרה הייתי תחת השפעת אלכוהול וזה היה משחק ראשון שלי אחרי שנתיים וחצי של מעצר ומעצר בית, כנראה שמההתרגשות והשתייה קרה משהו בדרך. אני מאד מצטער על זה. אני יודע שזה לא המקום שלי להיות על מגרש הכדורגל, הדרך שבחרתי באותו רגע היא לא הדרך, אני מבטיח שדבר כזה לא יקרה עוד פעם. אני מבקש מכבודו להתחשב שזו תהיה הרשעה ראשונה".

עדות אופי מול דרישה להרתעה

בדיון היום בבית המשפט ביקשו סניגוריו להשמיע עדות אופי לטובת פואד, וזימנו שני עדים. הראשון היה שחר מנגלוס, שסיפר: "אני מכיר את אלרועי חמש שנים. אני אוהד הפועל ת"א, נכה 70 אחוז לצמיתות לאחר שעברתי תאונת דרכים ב-2007. כתוצאה מהתאונה עליי לעבור הזרקות כל שלושה חודשים, הן אלו שמאפשרות לי ללכת. על מנת לממן את החומר להזרקות הופניתי לאלרועי על ידי אוהד אחר של הפועל שייעץ לי לפנות אליו על מנת שאוכל לקבל עזרה במימון התרופות. האוהד אמר לי שזה בן אדם שאוהב לעזור".

"פניתי לאלרועי וחשבנו יחד איך אפשר לממן את התרופות, והוחלט שנעשה משהו ידידותי לסביבה - איסוף בקבוקים ופחיות במסגרת חוק הפיקדון. אלרועי יזם את המהלך הזה וגייס לצורך כך את כל אוהדי הפועל בכדורגל ובכדורסל. מדי משחק בית, אוהדי הפועל הביאו בשקיות את הבקבוקים והפחיות. אלרועי עזר לי להעמיס את הכל לרכב, עזר לי למיין, שזו עבודה קשה ומסריחה, והיה הכח המניע של כל התהליך הזה. אילולא העזרה הזאת המשפחה שלי היתה מתפרקת. אני יודע שהוא עוזר גם לאחרים. היה פרויקט של שיפוץ של מוסד לילדים ואלרועי עזר בשיפוץ, סחב, צבע. הוא גייס בגדים לניצולי שואה, מזון בראש השנה ובפסח באופן תמידי?".

העדה השניה היתה דגנית יהודה, שאמרה: "ההיכרות שלנו התחילה דרך הפועל ת"א, התעמקה יותר כשאלרועי פירסם שאוספים בקבוקים עבור שחר לעזרה. אוהד של הפועל קיבל אירוע מוחי, ובערב אחד הוא היה לבד, ופואד הגיע עם שישה סלים של מזון וישב איתו".

עו"ד יניב זוסמן, מטעם תביעות ת"א, הציג את טיעוניו לעונש: "האירוע חריג וחמור כי הוא נעשה לפני 15 אלף האוהדים במגרש ועוד אלפים שצפו בו בטלוויזיה. החומרה נובעת מהחשש לאירועי אלימות נוספים ופגיעה אנושה בתרבות הספורט. נפגעו הערכים הספורטיבים של אוהדי הכדורגל להביא את נשותינו ואת ילדינו למגרש ללא חשש לחייהם. מתחם העונש נע בין 12 חודשי מאסר ל-24 חודשי מאסר. מדובר במנותק מאירוע הספורט באירוע אלימות חמור העומד בפני עצמו".

"חומרתו של האירוע לפחות שווה או חמורה יותר ממקרה אלימות שמתרחש ברחוב, מפני שאלימות כזו לא יוצרת את אותה השפעה שלילית. אני מבקש לתת ענישה כזו שתרתיע את פואד הבא, כך שההד התקשורתי השלישי והקשה שהאירוע יצר יהפוך להד מרתיע בתחום הענישה, הד שישים סוף או יתחיל את הדרך של הרחקת הנגע. אני מבקש להשית על הנאשם עונש מאסר בפועל ברף התחתון של המתחם, וזאת לאחר שהודה בעבירות שיוחסו לו. אבקש גם להרחיק את הנאשם מהמגרשים לחמש שנים, תקופה המקסימלית לפי חןק הספורט. אבקש להטיל מאסר על תנאי, קנס ופיצוי על המאבטח".

תקציר אירועי הדרבי

ב-3 בנובמבר 2014, במצב של 1:1 בקרב על תל אביב, החלה מהומה על כר הדשא בבלומפילד. אלרועי ידעי פרץ מיציע אוהדי הפועל תל אביב ללא הפרעה ועשה את דרכו לעבר ערן זהבי שעמד בסמוך לרחבת ה-16. האבטחה איחרה לרדוף אחרי האוהד הסורר, שכמה שניות אחרי הפריצה כבר התעמת עם כוכב מכבי תל אביב, שהחזיר בדחיפה ובעיטה וראה קצת אחר כך את הכרטיס האדום מהשופט רועי ריינשרייבר.

פואד נעצר והורחק מהמגרש, אבל הבלאגן היה רק בחיתוליו. המשחק אמנם חודש לזמן קצר, אולם את האש כבר אי אפשר היה לכבות. מספר אוהדי מכבי פרצו מצידו השני של האיצטדיון ורצו לאורך המגרש, אחד מהם חבט במאבטח שנשכב על הדשא. לריינשרייבר זה הספיק והוא שרק לסיום המשחק, שלא שוחק אפילו מחצית.

מאחורי ההחלטה להודות עמד עוד אינטרס ברור. מטרת פואד ועורכי דינו היתה להעביר את התיק לבית המשפט בחיפה, שם מתנהל במקביל נגד האוהד תיק פלילי נוסף, בנושא כלכלי. הכוונה: לאחד תיקים ולנצל את ובכך לקצר עוד יותר את העונש, כאשר במסגרת ההליך הפלילי נגדו בחיפה, ידעי כבר ישבת חצי שנה במעצר.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by