בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
פרלמן דורש לפסול את מועמדותו של עיני 
 
 עופר עיני. קשור לקבוצות (באדיבות: דאבל פס)   
ספורט 5 |
 
מערכת אתר ערוץ הספורט

יהיה יו"ר ההתאחדות? ע"פ פרלמן, עיני מצוי בניגוד עניינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון טרם סיים את תפקידו, אבל המועמדים להחליפו כבר נתקלים בבעיות. איש העסקים ערן פרלמן, באמצעות עורך דינו של איש העסקים, אילן בומבך, ציין במכתב ארוך כי המועמד עופר עיני מצוי בניגוד עניינים חריף וכי הוא בעל זיקה ברורה לקבוצות הליגה המקצועניות. בומבך מדגיש במכתבו להתאחדות את העובדה שבעודו יו"ר ההסתדרות ניצל עיני את מעמדו ופנה לקבוצות על מנת להחתימן על טופס המועמדות, ואת הקשר ההדוק בינו כיו"ר ההסתדרות לבין מרכז הפועל, גוף בו הוא שולט ואותו הוא מתקצב. הוועדה, בראשות השופט בדימוס גבריאל קלינג, תידרש להחליט בסוגיה.

המכתב מיועד בין היתר לחברי הוועדה לבחינת כשירות המועמדים לכהונת יו"ר הנהלת ההתאחדות. עו"ד בומבך הסביר כי "עיקרה של הבקשה הוא מניעת שימוש לרעה בהליך, שאמור להיות דמוקרטי, לצורך בחירתו של מי שמבקש לנצל לרעה את מעמדו, קשריו והשפעתו, לתפקיד חשוב ובעל משמעות ציבורית".

עו"ד בומבך טען כי העובדה שעיני פנה לקבוצות השונות בעודו מכהן כיו"ר ההסתדרות, וביקש מהן לחתום על טופס המועמדות, יש בה מספיק בכדי לפסול את מועמדותו. בומבך מדגיש במכתבו כי במועד הגשת המועמדות (29.5), עיני עוד שימש בתפקיד יו"ר ההסתדרות – מה שהציב אותו, לטענתו, בניגוד עניינים מובהק וכבעל זיקה אמיצה והדוקה לקבוצות הכדורגל, ומוסיף כי די בעובדה זו בכדי לפסול אותו לתפקיד. "החתמת קבוצות הכדורגל שיש לו עליהן השפעה מתוקף תפקידו כיו"ר ההסתדרות, מהווה שימוש לרעה בכוח שצבר ומעמידה אותו בניגוד עניינים ובמיוחד בהיותו בעל זיקה לקבוצות".

בומבך כתב: "ברור שבמצב זה לא ניתן להביא לשינוי המיוחל במצבו של הכדורגל הישראלי. בכל אופן, הצעתו של מרשי בדרך של טוהר מידות, שקיפות, מקצועיות, מצוינות והבאת רעיונות חדשים, תיבלם, כשהיא עודנה באיבה, בשל החומה הבצורה שמקים מרכז הפועל באמצעות קבוצות הכדורגל, וזאת בשלם הלחץ והעוצמה שלו, שבסופו של דבר יכתיבו את הבחירה למי שדאג לתקצב אותם – עופר עיני".

כזכור, לתפקיד יו"ר ההתאחדות הגישו מועמדות שלושה: פרלמן, עיני ותמיר גילת. הבחירות אמורות להיערך ב-29 ביולי, ועד אז הוועדה צריכה להחליט האם לאשר את כל שלושת המועמדים או לפסול מישהו מהם.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by