בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
נפסל השיא של לנסקי, שתושעה עד סוף 2014 
 
 לנסקי, תושבת עד תחילת 2015   
ספורט 5 |
 
שירי אלג'ם

האצנית עמדה לדין בגין אי הגעה לבדיקת סמים ופרצה בבכי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אסתר רוט שחמורוב יכולה לנשום לרווחה. בית הדין של המוצעה למניעת סימום בספורט הרשיע היום (חמישי) את אולגה לנסקי בגין אי התייצבותה לבדיקת סמים שנקבעה לה, לאחר ששברה את השיא הישראלי של רוט שחמורוב ב-100 מטרים. זמן קצר לאחר ההרשעה - הגיע גם העונש: שיאה של לנסקי נפסל באופן מיידי, כשבנוסף הושעתה האצנית עד סוף 2014.

עוד לפני הקראת העונש, עו"ד יעקב ברג מסר את ההחלטה: "בית הדין התכנס ודן בחומר שעמד לפניו. הדיון היה סוער, אבל הגענו להחלטה פה אחד. בית הדין החליט להרשיע את הנאשמת אולגה. הנימוקים להרשעה ינתנו בעתיד בכתב וזאת לאחר קבלת הפרוטוקולים". עו"ד כרמל נפתלי ביקש: "יש לפסול את השיא ולהעניש את אולגה לנסקי בהשעיה לשנתיים. זו עבירה קשה מאוד, קשה יותר מהימצאו של חומר אסור בגוף. זהו עונש לא קל, אבל הוא חשוב מאוד לעניין ההרתעה".

עו"ד אייל יפה, נציגה של האצנית, הגיב: "סביר להניח שאנחנו נערער. באשר לעונש - מי שמשעה ספורטאי לשנתיים יכול כבר לסיים את הקריירה לאולגה. זה מה שהוועדה מבקשת, כנראה שבישראל יש עודף אתלטים. כבר למעלה מחודש היא מושעית, אפשר להסתפק בזה.  אולגה היא קורבן למסע תקשורתי של הוועדה".  עו"ד כרמל נפתלי הוסיף: "אנחנו מוכנים למתן את ההשעיה משנתיים לשנה. השעיה של חודש לא באה בחשבון. אבל כמובן שילקח בחשבון הזמן שהיא כבר מושעית".

עוד לפני ההרשעה

לנסקי הגיעה עם אמה, אירנה, ופרקליטה עו"ד אייל יפה. צוות הדיינים הורכב מאב בית הדין, פרופ' יעקב ברג, ד"ר בנימין אשכנזי, ורני כהנא, מאמן העבר. בדיון לקחו חלק גם חברי הועדה למניעת סימום בספורט בראשותו של ד"ר ג'ק אשארוב, ששימשו כמובן כתביעה. 

"אנחנו כופרים ממה שנטען בכתב האישום", טען עו"ד יפה. "מוכחש שנאמר לאולגה שחייבים לבצע את הבדיקה עד לשעה 10:00 ביום ראשון. אף אחד לא הבהיר לה זאת, להפך, אולגה הבהירה במפורש במפורש שהיא מוזמנת לתוכניות הבוקר והיא לא תהיה זמינה לבדיקה לפני עשר. מוכחשת גם כל טענה שניסו ליצור קשר עם אולגה".

עו"ד כרמל הגיב מנגד: "יש הודאה של הנאשמת מפי בא כוחה שאין מחלוקת שהיא הייתה צריכה לעשות את הבדיקה ביום ראשון. אולי לא עד עשר בבוקר אבל ביום ראשון. והנאשמת לא עשתה אותה ביום ראשון כי היא כבר לא הייתה בארץ. כלומר העובדות שנזקקו לאישום קיימות עכשיו רק צריך לשמוע את הסיבות לכך".

לאחר מכן תוחקרה סימה שיין, נציגת הוועדה למניעת סימום בספורט ע"י עו"ד יפה. היא טענה כי כל ההזמנות לבדיקות הסמים נקבעו בשיחות טלפון ולא בכתב וכי לאחר שביטלו את הבדיקה במוצאי שבת הבהירו ללנסקי שעליה לעבור את הבדיקה עד יום עשר בבוקר של יום ראשון.

ואחר כך תוחקרה לנסקי עצמה ע"י עורך דינה. תחילה סיפרה על קרבתה לסבתא שלה, שגידלה אותה באוקראינה. לאחר מכן שיחזרה לנסקי את אירועי יום השבת בו שברה את השיא הישראלי ב-100 מטר. עו"ד יפה הציג מסמך ברוסית ובו נראה כי אירנה קיבלה שיחת טלפון באחת בלילה בוייבר, שיחה שבה, לטענת ההגנה, התעדכנה האם על מצב הסבתא.

"כשאנחנו מקבלים את השיחה הזאת אנחנו יודעים את המצב באוקראינה ושאם אין לך כסף, לא יטפלו בך", סיפרה לנסקי. "ידענו שאם לא נבוא להציל את סבתא אז זה יגמר בטרגדיה. היא הבן אדם הכי קרוב אליי. נסענו ישר לשדה התעופה כדי לעלות על הטיסה הראשונה לאוקראינה". הדיין כהנא שאל: "מתי בכל הסיטואציה הזו את חושבת על הבדיקה שבלעדיה לא יאושר לך השיא, שהוא פסגת החלומות שלך"?. לנסקי השיבה: "חשבתי לעצמי שאת השיא אני אשבור שוב אם צריך, אבל הכי חשובה זו סבתא שלי. לא חשבתי על השיא בכלל. גם במטוס לא הרגשתי טוב, ושמו לי מסכת חמצן כי הייתי בהלם. הייתי מוכנה לותר על הכל רק כדי להיות עם סבתא".

לנסקי המשיכה: "ביום שלישי פתחתי את האינטרנט וראיתי את כל הכתבות עליי. הייתי בשוק. אמרתי לאמא שלי 'אני לא רוצה לחיות, אני אחזור לארץ ומה יחשבו עליי?'. בכיתי. בלילה חשתי ברע ובבוקר למחרת אמא שלחה אותי לבדיקות ואישפזו אותי". בנוסף טענה לנסקי כי היא לא השתמשה בחומר אסור. גם עו"ד כרמל, נציג התביעה, תחקר את לנסקי.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by